خانه / اخبار و مقالات / افزایش حجم مبادلات بین ایران و روسیه با راه‌اندازی بندر کاسپین

افزایش حجم مبادلات بین ایران و روسیه با راه‌اندازی بندر کاسپین


رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: با راه‌اندازی بندر کاسپین حجم مبادلات اقتصادی و تجاری بین دو کشور ایران و روسیه افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش ایسنا، «رضا مسرور» در نشست مشترک با معاون استاندار ساراتف روسیه، با اشاره به این‌که نگاه ویژه‌ای به روسیه داریم، اظهار کرد:علاقه‌مندیم که افزایش مبادلات بین ایران و روسیه را از طریق منطقه آزاد انزلی رقم بزنیم و در آینده نزدیک این همکاری‌ها گسترش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به وجود دو شهرک صنعتی با 120 واحد فعال در منطقه آزاد انزلی به‌عنوان تنها منطقه آزاد شمال کشور گفت: سال گذشته میزان صادرات و صادرات مجدد منطقه آزاد انزلی حدود 450 میلیون دلار بوده است.

مسرور، در ادامه با اظهار به این‌که دو بندر انزلی و کاسپین در محدوده منطقه آزاد واقع شده‌اند، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی بندر کاسپین حجم مبادلات بین ایران و روسیه افزایش پیدا می‌کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی ادامه داد:علاقه‌مندیم که همکاری‌های خودمان را با روسیه و کشورهای هم‌جوار افزایش دهیم و این موضوع همواره مورد تأکید رئیس‌جمهور بوده است.

وی با تأکید بر این‌که منطقه آزاد انزلی برای کار با روسیه و کشورهای حاشیه خزر طراحی شده است، گفت: هم‌اکنون در بندر کاسپین سرمایه‌گذاری‌های متعددی از سوی بخش خصوصی در زمینه‌های مختلف مانند ساخت سیلو، مخازن سوخت، انبار و سردخانه در حال انجام است.

این مقام مسئول، هم‌چنین با تشریح توانمندی‌های موجود در این منطقه برای حضور سرمایه‌گذاران روسی در بخش‌های مختلف، گفت: آمادگی لازم برای تأمین نیازهای استان ساراتف از منطقه آزاد انزلی و تأمین نیازهای کالایی کشورمان از طریق استان ساراتوف وجود دارد.

مسرور، با بیان این‌که هم‌اکنون بازرگانان ما با تجار روسی همکاری خوبی دارند، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در دو کشور این حجم مبادلات باید افزایش یابد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، فعالیت بورس کالا در این منطقه را از دیگر زمینه‌های همکاری تجاری دو کشور برشمرد و افزود: امکان فروش کالاهای کشاورزی و محصولات پتروشیمی در بورس کالای منطقه آزاد انزلی وجود دارد.

وی با دعوت از رئیس مجلس دومای روسیه برای بازدید از منطقه آزاد انزلی، یادآور شد: شرایط و زمینه سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد انزلی وجود دارد.

انتهای پیام

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

اول بهمن “ماه” می‌گیرد/شهرهایی که خسوف را می‌بینند

روز دوشنبه اول بهمن ۱۳۹۷ پدیده ماه‌گرفتگی در ایران از صبح آغاز می‌شود. به گزارش ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *