خانه / اخبار و مقالات / تشکیل بنیاد توسعه برای جبران عقب‌ماندگی‌های تاریخی در مازندران

تشکیل بنیاد توسعه برای جبران عقب‌ماندگی‌های تاریخی در مازندران

سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشورگفت: برای عقب‌ماندگی تاریخی مازندران تدوین برنامه توسعه، تشکیل بنیاد توسعه و اتاق‌های فکر و بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی امری ضروری است.

به گزارش ایسنا، «بهرام سرمست» در مراسم معارفه  بیست و سومین استاندار مازندران در سالن اجتماعات استانداری این استان اظهار کرد: مازندران با همه ظرفیت‌های خود هنوز نتوانسته به جایگاه واقعیش برسد در حالی‌که از ظرفیت‌های توسعه فراوانی برخوردار است و از آن می‌تواند در راستای توسعه کشور بهره برد.

وی با اشاره به این‌که مازندران دارای سرمایه عظیم انسانی در سطح کشور است، یادآور شد: برای عقب‌ماندگی تاریخی مازندران تدوین برنامه توسعه، تشکیل بنیاد توسعه و اتاق‌های فکر و بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه استان ضروری بوده هم‌چنین باید آسیب‌شناسی در زمینه توسعه‌نیافتگی حمل و نقل و زیرساخت‌های استان صورت گیرد.

سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور تصریح کرد: باید نهضتی با پشتوانه سرمایه اجتماعی برای پیشرفت و توسعه استان ایجاد و راه‌اندازی شود.

سرمست با اشاره به شادمانی همه استان مازندران از انتخاب استاندار بومی یادآور شد: تنوع تجربی مدیریت در حوزه سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی هم‌چنین طی شدن پلکانی ترقی حسین‌زادگان از رده کارشناسی، شایستگی وی را دو چندان کرده است.

* طرح شبکه ریلی «تهران – مازندران» و توسعه فرودگاه‌های استان در حال پیگیری است

در ادامه این مراسم «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی و استاندار پیشین مازندران گفت: باید به توسعه زیرساخت حمل و نقل و شبکه راه‌ها اعم از ریلی و فرودگاه‌ها در این استان توجه ویژه‌ای شود و وزارت راه و شهرسازی طرح‌هایی در این ارتباط در حوزه راه‌سازی و ریلی در دست اجرا دارد.

وی با بیان این‌که طرح شبکه ریلی «تهران – مازندران» در وزارت راه و شهرسازی همراه با توسعه فرودگاه نیز دنبال می‌شود، تصریح کرد: برای بخش مسکن نیز طرح ویژه‌ای در دست اجرا داریم که این کار می‌تواند با نهایی شدن تشکیل بنیاد توسعه استان مازندران پیگیری و سرمایه‌گذاری شود.

وزیر راه و شهرسازی اظهارکرد: در راستای تفاهم‌نامه دو جانبه برای توسعه بنادر و همکاری مشترک در حوزه بندری توافقاتی صورت گرفت که از زیرساخت‌های بنادر در مازندران نیز می‌توان در این حوزه بهره‌مند شد.

اسلامی با بیان این‌که برای توسعه مازندران به وحدت و همدلی نیاز است، یادآور شد: مازندران برای توسعه و پیشرفت و بهره‌گیری از قابلیت‌های سرشارش نیازمند این اتحاد و انسجام  است تا عقب‌ماندگی‌های خود را جبران کند.

انتهای پیام

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان مشخص شد

مقام‌های انتخاباتی افغانستان اعلام کردند که انتخابات ریاست جمهوری این کشور قرار است ۲۰ آوریل ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *