خانه / اخبار / حدود چهار هزار واحد مسکونی به بانک ها معرفی شد…

حدود چهار هزار واحد مسکونی به بانک ها معرفی شد…

فرامرز اکبری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع واحدهای معرفی شده به بانک های عامل، 338 واحد مسکونی تخریبی و سه هزار و 605 واحد مسکونی نیز تعمیری است.
وی اظهار کرد: از مجموع واحدهای تعمیری معرفی شده به بانک های عامل برای دریافت تسهیلات، تاکنون صاحبان یک هزار و 782 واحد مسکونی موفق به عقد قرارداد با بانک ها شده اند.
وی بیان کرد: همچنین 212 واحد احداثی شهری و روستایی نیز تسهیلات ساخت از بانک های عامل را دریافت کرده اند.
فرماندار قصرشیرین ادامه داد: تاکنون از مجموع واحدهای آسیب دیده ، 434 واحد مسکونی آواربرداری شده که از این تعداد 142 واحد شهری و 292 واحد روستایی هستند.
اکبری گفت: هم اکنون 307 واحد مسکونی روستایی و 37 واحد شهری در مرحله پی کنی ، 10 واحد شهری و 186 واحد روستایی نیز در مرحله پی سازی و 145 واحد شهری و روستایی در مرحله اسکلت بندی است.
وی اضافه کرد که 96 واحد تجاری شهری و یک واحد تجاری روستایی آسیب دیده ناشی از زلزله آبان پارسال نیز از سوی بنیاد مسکن ارزیابی شد که مالکان آن ها باید هرچه سریعتر برای انجام کارهای صدور پروانه به نهادهای ذیربط مراجعه تا تسهیلات ساخت و ساز را دریافت کنند.
وی میانگین پیشرفت فیزیکی ساخت و ساز واحدهای مسکونی روستایی را 50 درصد اعلام کرد و گفـت: در شهر نیز تلاش می شود ساخت و ساز واحدهای آسیب دیده با شتاب بیشتری انجام شود.
فرماندار قصرشیرین از ارزیابی پنج هزار و 928 واحد مسکونی در این شهرستان از سوی بنیاد مسکن استان تهران به عنوان معین بازسازی این منطقه مرزی خبر داد که از این تعداد چهار هزار و 429 واحد تعمیری و 960 واحد تخریبی و 539 واحد مسکونی سالم است.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
7079/3012/8066

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

سخنرانی بارک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در کلگری

رییس جمهور سابق ایالات متحده در ماه مارس در سالن Scotiabank Saddledome شهر کلگری سخنرانی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *