خانه / اخبار و مقالات / حدود 729 هزار نفر در شهرک‌های صنعتی مشغول به‌کار هستند

حدود 729 هزار نفر در شهرک‌های صنعتی مشغول به‌کار هستند


‌معاون برنامه‌ ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه تاکنون 41 هزار و 700 واحد صنعتی و تولیدی در شهرک‌های کشور فعال شده است، تعداد شاغلان در این صنایع را حدود 729 هزار نفر اعلام کرد.

‌به گزارش ایسنا‌، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، عزیزالله قربانی از تفویض اختیارات بیشتر به استان‌ها باهدف حمایت حداکثری از متقاضیان و سرمایه گذاران و ارتقای تولید کالا و افزایش اشتغال خبر داد‌.

وی تاکید کرد که با تفویض اختیارات به استان‌ها‌، فرآیند جذب و حمایت از سرمایه گذاران و نیز اعطای مشوق‌ها با سهولت بیشتری انجام می‌شود‌.

قربانی با بیان اینکه فراهم سازی زمینه کارآمدی و ارتقای رقابت پذیری واحد‌های صنعتی در راستای بهبود فضای کسب و کار از اولویت‌های این سازمان است، گفت: شهرک‌های صنعتی مهمترین بستر زیرساخت تولید کالای ایرانی محسوب می‌شود و به همین دلیل نیز باید با ارتقای خدمات به صنعتگران برای تحقق این هدف مهم تلاش کنیم‌.

او با یادآوری اینکه در 803 شهرک و ناحیه صنعتی در سراسر کشور کار واگذاری زمین به متقاضیان انجام می‌شود، گفت: بیش از 73 هزار قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی منعقد و درقالب این قراردادها افزون بر 33 هزار هکتار زمین واگذار شده است‌.

قربانی همچنین از ساخت و ساز افزون بر 30 هزار واحد تولیدی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی کشور خبر داد و گفت: از این تعداد، حدود 3 هزار و 541 واحد در مرحله نصب ماشین آلات و بیش از 9 هزار و 627 واحد نیز در مرحله نصب سوله قرار دارد.

معاون سازمان صنایع‌ کوچک ایران از دیگر برنامه‌های این سازمان را احیای واحدهای صنعتی راکد و بازگشت مجدد آنها به چرخه‌ی تولید اعلام و اضافه کرد: در این زمینه برنامه پایش مستمر واحدهای صنعتی و رفع مشکلات آنها انجام خواهد شد‌.

قربانی در ادامه با بیان اینکه طرح شناسایی ظرفیت و توانمندی‌های واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان‌ها آغاز شده است، گفت: در قالب این طرح، آمارگیری از مشخصات واحدهای صنعتی انجام می‌شود‌.

انتهای پیام

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

افتتاح طرح تامین آب شرب بندرعباس با حضور وزیر نیرو

طرح تامین آب شرب بندرعباس از سدهای شمیل و نیان با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *