خانه / blog / خیابان های اطراف میدان تکسیم

خیابان های اطراف میدان تکسیم

خیابان های اطراف میدان تکسیم

گردشگران ایرانی تور استانبول مایلند در نزدیکی میدان تکسیم اقامت داشته باشند و از این رو آشنایی با خیابان های اطراف میدان تکسیم الویت آنهاست . این خیابان ها هم برای رزرو هتل مناسب اند و هم برای خرید . خیابان استقلال نیز به میدان تقسیم منتهی می شود و از معروف ترین خیابان های استانبول است . در اینجا سایر این خیابان ها را معرفی می کنیم .
خیابان های اطراف میدان تکسیم

خیابان های اطراف میدان تکسیم

همانطور که می دانید میدان تکسیم در منطقه بی اوغلو در قسمت اروپایی استانبول قراردارد . اصلی ترین خیابان های منتهی به میدان تقسیم خیابان های استقلال ، تارلاباشی ، مشروظیت ، سسیراسلویلر و گوموشسویر هستند . البته خیابان های فرعی مهمی از این خیابان ها به میدان تکسیم راه دارند که برای خرید و گردش بسیار مناسب اند . در بین این خیابان ها ، معروف ترین خیابان تجاری ، خیابان استقلال است . این خیابان پر از مراکز خرید ، کلاب های شبانه ، سالن های سینما ، کافه و رستوران است و برای صرف غذاهای سنتی ترکیه ، پیشنهاد می شود . خیابان استقلال در هر ساعتی از شبانه روز که به آن سر بزنید زنده است .

خیابان های اطراف میدان تقسیم

خیابان های اطراف میدان تقسیم

خیابان های اطراف میدان تقسیم

خیابان های اطراف میدان تقسیم

هتل های زیادی در میدان تکسیم استانبول قرار دارد که اقامت گردشگران را به راحتی امکان پذیر می کند . برای تردد از میدان تقسیم استانبول وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس ، ون ، مترو ، تراموا و تاکسی وجود دارد . میدان تکسیم چندان بزرگ نیست و به عنوان یک فضای باز در میان سر و صدای ترافیک چند خیابان می باشد . تمام راه های موجود در شهر استانبول به میدان تکسیم می رسند و به همین خاطر به آن قلب استانبول می گویند و به محلی برای اجتماع ، برگزاری اعیاد و کنسرت ها تبدیل شده است .

فاصله معروف ترین خیابان های استانبول تا میدان تکسیم :

1 – آکسارای از قدیمی ترین مناطق استانبول و مرکز فروش عمده پوشاک ، کیف ، کفش و پارچه  بشمار می آید . فاصله خیابان آکسارای تا میدان تکسیم با اتوبوس حدود 10 دقیقه است البته با مترو تکسیم نیز می توان به ینی کاپی و سپس به آکسارای رفت .  در این خیابان خرید ارزان را تجربه کنید .

2 – خیابان لاله لی جزو قدیمی ترین و شلوغ ترین خیابان های استانبول است . این خیابان پر از مغازه ها و غذاخوری های متنوع و هتل های ارزان قیمت استانبول است و به دلیل ارزان بودن هتل ها در این منطقه بسیار شلوغ است . لاله لی در کنار خیابان اکسارای قرار دارد و با اتوبوس 10 دقیقه تا تکسیم فاصله دارد .

3 – یکی دیگر از خیابان های معروف استانبول خیابان وطن است . خیابان وطن نیز فاصله بسیار کمی با آکسارای دارد . ایستگاه مترو ینی کاپی در این خیابان است و تا فرودگاه آتاتورک ادامه دارد . مرکز خرید هیستوریا در این خیابان قرار دارد .

4 – محله فیندیک زاده بعد از تقسیم جزو مناطق توریستی استانبول به حساب می آید . در این منطقه مراکز خرید ، رستورانها و کافه تریاهای متعدد وجود دارد که تا دیر وقت باز هستند و می توانید از قدم زدن و خرید در این منطقه لذت ببرید . فاصله خیابان فیندیک زاده تا خیابان آکسارای پیاده 15 دقیقه و تا میدان تکسیم با اتوبوس هم 15 دقیقه است . جمعه بازار و بازارهای محلی از خصوصیت این خیابان است .

5 – یکی از باکلاس ترین و شیک ترین خیابان های استانیول ، خیابان شیشلی می باشد . فاصله خیابان شیشلی و عثمان بی تا میدان تکسیم حدود 5 تا 6 دقیقه است . قیمت پوشاک در این خیابان از میدان تکسیم خیلی ارزان تر است و مراکز خرید متعددی مانند مرکز خرید جواهیر در آنجا بچشم می خورد .

6 – اگر می خواهید در یک هتل رو به دریا ، اقامت کنید ، خیابان باکرکوی گزینه مناسبی ست . خیابان باکرکوی رو به دریای مرمره است و مراکز خرید و رستوران های زیادی در این خیابان بچشم می خورد . باکرکوی به به فرودگاه آتاتورک نزدیک است و با تاکسی ده دقیقه تا فرودگاه فاصله دارد اما فاصله باکرکوی تا میدان تکسیم 45 دقیقه با اتوبوس است . هتل های واقع در این خیابان ارزان و قیمت مناسب هستند .

البته میتوانید برای اطلاعات بیشتر پست بهترین مناطق استانبول برای رزرو هتل را نیز مطالعه کنید .

The post خیابان های اطراف میدان تکسیم appeared first on TurkeyHotel.ir.

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

رتبه اول کانادا از نظر برپایی جشن‌ های کریسمس

ایام کریسمس همواره به عنوان یکی از جالب ترین و عالی ترین زمان های سال ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *