خانه / اخبار و مقالات / دسترسی 30 درصد مشترکین قم به شبکه فاضلاب

دسترسی 30 درصد مشترکین قم به شبکه فاضلاب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: 30 درصد مشترکین استان به شبکه فاضلاب دسترسی دارند و 20 درصد ظرفیت خالی در این زمینه وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، «علی‌جان صادق‌پور» ظهر امروز در نشست بررسی مسائل و مشکلات صنعت آب و برق با حضور وزیر نیرو در استانداری قم اظهار کرد: جمعیت شهری قم به‌طور کامل به آب سالم و بهداشتی دسترسی دارند هم‌چنین در حوزه فاضلاب نیز، 30 درصد مشترکین به انشعابات فاضلاب دسترسی دارند و 20 درصد ظرفیت خالی در این زمینه وجود دارد.

وی افزود: اگر همه انشعابات فاضلاب در استان قم توسط مردم خریداری شود و به شبکه متصل شوند، میزان فاضلاب درصد کمی بیش از حجم تصفیه‌خانه‌های استان است که به همین منظور باید یک تصفیه‌خانه دیگر طراحی شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم تصریح کرد: برای اجرای پروژه فاضلاب شهر پردیسان با مشکلاتی مواجه هستیم و نیاز است که اعتبارات در این خصوص اختصاص یابد تا هرچه زودتر این پروژه به سرانجام برسد.

در این جلسه، «محمد احمدی جبلی»، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی اظهار کرد: از 156 روستا در سطح استان، آبرسانی به 48 روستا انجام شده است و 108 روستا باقی مانده است.

وی یادآور شد: اگر اعتبارات لازم اختصاص یابد، تا نیمه نخست سال آینده، آبرسانی به 70 روستا انجام می‌شود، هم‌چنین برای آبرسانی با کیفیت به مناطق کهک و خلجستان، نیازمند 55میلیارد میلیارد تومان اعتبار هستیم.

انتهای پیام

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

افتتاح طرح تامین آب شرب بندرعباس با حضور وزیر نیرو

طرح تامین آب شرب بندرعباس از سدهای شمیل و نیان با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *