خانه / اخبار و مقالات / سیل 920 میلیون تومان به پیرانشهر خسارت زد

سیل 920 میلیون تومان به پیرانشهر خسارت زد

پل‌هایی که در برابر سیل مقاومت کردند
عکس تزیینی است

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در اثر بارندگی‌های اخیر و جاری شدن سیل در روزهای گذشته ۹۲۰ میلیون تومان به بخش کشاورزی و دامداری در روستاهای پیرانشهر خسارت وارد شده است.

به گزارش ایسنا، رسول جلیلی در جمع خبرنگاران در خصوص میزان خسارات وارد شده به محصولات زراعی، باغی، دام و طیور و تاسیسات زیربنایی بخش کشاورزی شهرستان پیرانشهر در اثر وقوع سیل، اظهار کرد: سیلی که در روز 4 آبان سال جاری بر اثر بارش شدید باران در شهرستان پیرانشهر جاری شد، در حدود ۹۲۰ میلیون تومان خسارت در سطح روستاهای این شهرستان برجا گذاشته است.

وی تصریح کرد: خسارات وارد شده به روستاهای پیرانشهر بیشتر در بخش تاسیسات دامداری و کشاورزی بوده و مابقی به محصولات کشاورزی وارد شده است که در حدود 105 میلیون تومان به محصولات زراعی، 59 میلیون و 400 هزار تومان به محصولات باغی، 519 میلیون و 200 هزار تومان به محصولات دامی و طیور و آبزیان  و 237 میلیون تومان نیز به تاسیسات زیربنایی بخش کشاورزی شهرستان خسارت وارد شده است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهادکشاورزی آذربایجان غربی، در خصوص میزان خسارات در بخش سیلوانای ارومیه، اضافه کرد: تاکنون میزان خسارت وارد شده به این بخش محاسبه نشده است.

وی ادامه داد: در صورتی که میزان خسارت در بخش گسترده بوده و افزایش داشته باشد مصوبات به هیات وزیران ارسال شده و در انتظار تصمیمات جهت پرداخت تسهیلات کم بهره خواهیم بود.

جلیلی، با اشاره به سیل فرودین‌ماه  سال گذشته در پیرانشهر، بیان کرد:  در این زمینه طبق مصوبه هیت وزیران ۱۰۰ میلیارد تومان درراستای نوسازی موارد آسیب دیده از سیل تخصیص یافت که با سود ۱۰ درصد و بازپرداخت ۱۰ ساله در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهادکشاورزی آذربایجان غربی، تاکید کرد: البته شناسایی افراد خسارت دیده هم‌چنان ادامه دارد و در صورت نیاز هر فرد سیل زده‌ای به تسهیلات؛ اقدامات لازم  در این زمینه انجام می‌شود.

انتهای پیام

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

انواع سرویس‌های پرسرعت اینترنت کدامند؟

شاید کمتر کسی تصور می‌کرد که دوران اینترنت دایال‌آپ که با کارت‌های اینترنتی به دنیای ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *