خانه / اخبار و مقالات / طرح ملی گفتگوی خانواده در خراسان جنوبی اجرا می‌شود

طرح ملی گفتگوی خانواده در خراسان جنوبی اجرا می‌شود

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: طرح ملی گفتگوی خانواده در خراسان جنوبی اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا معصومه ابتکار امروز در جلسه طرح گفت‌وگوی ملی خانواده در خراسان جنوبی اظهار کرد: دولت در ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی برنامه‌ها و سیاست‌هایی دارد و یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها نیز موضوع خانواده و توجه به آن است.

وی تصریح کرد: خانواده مهم‌ترین پایگاه و نهاد رشد بشری و یک نهاد حمایتگر و الهام بخش برای جوامع بشری است لذا نهاد خانواده اهمیت بالایی دارد و باید این نهاد را با توجه به فراز و نشیب‌هایی که وجود دارد به‌خوبی مدیریت کرد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: جامعه سالم به خانواده سالم بستگی دارد و امروز جامعه‌ای از لحاظ اقتصادی پویا است که خانواده‌ای قوی و شکوفا داشته باشد.

ابتکار با بیان اینکه مشکلات اقتصادی در کشور را کسی نمی‌تواند انکار کند، تصریح کرد: با توجه به تحریم‌هایی که از سوی آمریکا انجام شده، اقتصاد کشور در دولت دوازدهم با مشکل روبرو شده و آخرین شاخص رشد اقتصادی در اردیبهشت امسال ۱۲.۵ درصد و تورم تک رقمی و زیر ۱۰ درصد بوده است.

وی به روستای خراشاد اشاره و اظهارکرد: روستای خراشاد یکی از روستاهایی است که در آن با مشارکت مردم و دولت سرمایه‌گذاری خوبی شده و به قطب گردشگری تبدیل شده و صنایع دستی آن مورد حمایت قرار گرفته است.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: این روستا نشان می‌دهد که جهت‌گیری‌ها به خوبی صورت گرفته و از طریق صندوق توسعه ملی تسهیلات پایدار برای روستاییان پیش بینی شده که این تسهیلات در بسیاری از استان‌ها پرداخت شده است.

ابتکار در ادامه اظهار کرد: در شرایط کنونی کشور و برای مبارزه با تحریم‌ها بحث همگرایی و همدلی از سوی فعالان اقتصادی و بخش خصوصی در جامعه باید بیشتر باشد.

وی افزود: آمریکا تمام تلاش خود را می‌کند تا تحریم‌ها را تشدید کند و از دوشنبه این هفته نیز تحریم‌های آمریکا اعمال خواهد شد و هدف آن‌ها این است که اقتصاد و مقاومت مردم ایران اسلامی را زمین بزنند.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه دولت تلاش می‌کند تا معیشت مردم و مایحتاج اولیه مردم تامین شود، گفت: بحث اعتیاد یکی از مهم‌ترین آسیب‌هایی است که تا حدودی تمام استان‌ها دچار آن هستند.

ابتکار افزود: یکی از موضوعات مهم در جامعه، اختلال ارتباطی است و درصد بالایی از خانواده‌ها در دنیا و ایران با موضوع اختلال ارتباطی مواجه هستند و این اختلال سبب سوء تفاهم، لکنت زبان، دیده نشدن و شنیده نشدن نسل جوانان و سالمندان می‌شود.

وی با اشاره به طرح ملی گفت‌وگوی خانواده اظهارکرد: طرح ملی گفت‌وگوی خانواده در ۲۴ استان انجام شده و این طرح در خراسان جنوبی نیز شکل می‌گیرد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در ادامه گفت: از استاندار، نمایندگان استان، دانشگاهیان و تشکل‌ها و احزاب در این جریان اجتماعی و پویش ملی برای تقویت بنیان‌های خانواده و گفت‌وگو پیرامون خانواده دعوت می‌کنیم.

ابتکار با بیان اینکه نمی‌خواهیم نسخه ملی برای تمام استان‌ها تعریف کنیم و هر استانی نسخه خودش را با همکاری دانشگاهیان و فارغ‌التحصیلان باید بپیچد، خاطرنشان کرد: شکاف بین نسلی یکی از مشکلاتی است که در جوامع بشری وجود دارد و امروز فاصله بین نسلی به پنج سال رسیده است.
انتهای پیام

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

واکنش شهرداری تهران به انتشار فیلمی از حناچی

پیرو انتشار فیلمی در شبکه های اجتماعی مبنی بر اظهارات پیروز حناچی، شهردار منتخب تهران ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *