خانه / اخبار / مسیرهای مهاجرت استانی جدید و بهبود یافته کانادا

مسیرهای مهاجرت استانی جدید و بهبود یافته کانادا

مهاجرت به کانادا

برنامه های کاندید استانی مرتبط با اکسپرس انتری کانادا در ماه های جولای، آگوست و سپتامبر بیش از 3000 ITA برای کاندیدهایی که مایل به مهاجرت از طریق کاندید استانی هستند جهت اقامت دائم کانادا صادر نموده است. خبر خوب برای علاقه مندان به مهاجرت به کانادا این است که اتفاقات جالبی در فصل سوم 2018 افتاده است؛ در این فصل از سال 2018، بزرگترین دور صدور دعوتنامه از طریق استریم اولویت های سرمایه انسانی آنتاریو برگزار شد؛ ساسکاچوان هم سیستم Expression of Interest را برای زیرمجموعه اکسپرس انتری افتتاح کرد و استریم اولویت های بازار کار نوا اسکوشیا هم ایجاد شد.

برنامه های کاندید استانی یا PNP به استان ها و نواحی کانادا (که در این طرح شرکت دارند) اجازه می دهد تا هر سال تعداد معینی از کاندیدهای مهاجرت را برای اقامت دائم انتخاب کنند.تمام استان ها و نواحی کانادا که در PNP مشارکت دارند، اکنون حداقل یک استریم کاندید تقویت شده دارند که با سیستم اکسپرس انتری فدرال در ارتباط است؛ گفتنی است سیستم اکسپرس انتری که در سال 2015 از آن پرده برداری شده است سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها یک ITA (یک دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. طی ماه های جولای، آگوست و سپتامبر، سیستم های PNP مرتبط با اکسپرس انتری در سراسر کانادا بیش از 3000 ITA را برای کاندیدهای اکسپرس انتری جهت کاندید استانی شدن صادر کردند.

حداقل امتیاز CRS آنتاریو به 400 رسید

یکی دیگر از خبرهای خوب برای علاقه مندان به مهاجرت به کانادا این است که در فصل سوم سال 2018، در 9 آگوست، بزرگترین دور صدور دعوتنامه از طریق استریم اولویت های سرمایه انسانی آنتاریو برگزار شد و در این دور، 947 Notification of Interest (NOI) برای کاندیدهای اکسپرس انتری که در آنتاریو جاب آفر داشتند صادر شد. امتیازات CRS کاندیدهای اکسپرس انتری که در این پذیرش برای آنها NOI صادر شد بین 350 تا 439 بود.

استریم اولویت های سرمایه انسانی به برنامه کاندید مهاجرت استانی آنتاریو (OINP) اجازه می دهد در استخر اکسپرس انتری به دنبال کاندیدهایی بگردد که واجد معیارهای استانی و فدرال معین آن هستند. پذیرش 9 آگوست، دومین پذیرش در سال 2018 بود که از طریق این استریم کاندیدهای اکسپرس انتری دارای جاب آفر در آنتاریو ر اانتخاب کرده بود علیرغم اینکه داشتن جاب آفر جزو شرایط و ملزومات این استریم نیست. هر دوی این پذیرش ها نیز با انتخاب کاندیدهای اکسپرس انتری که امتیاز CRS آنها پایین تر از 400 بود از معیارهای این استریم انحراف پیدا کردند.

در سپتامبر، احتمال پذیرش های آتی با حداقل امتیاز CRS که زیر 400 باشد شدت گرفت چرا که OINP در معیارهای مربوط به حداقل امتیاز استریم تجدید نظر کرد و این امتیاز هم اکنون به تشخیص و صلاحدید رئیس OINP تعیین می شود. OINP اعلام کرده است که احتمال تداوم کاهش حداقل امتیاز به زیر 400 به چند عامل بستگی دارد منجمله تعداد کاندیدهای واجد شرایط، کاندیدهای موجود دذر استخر اکسپرس انتری، نیازهای بازار کار آنتاریو و اولویت های مهاجرت اقتصادی استان آنتاریو. استریم کارگر ماهر فرانسوی زبان مرتبط با اکسپرس انتری آنتاریو نیز در فصل سوم سال 2018 حضور فعالی داشت.

این استریم که کاندیدهای اکسپرس انتری فرانسوی زبان را که دارای مهارت های قوی در زبان انگلیسی هستند (با داشتن نمره زبان انگلیسی حداقل معادل CLB 6) و سایر شرایط را هم دارند دعوت می کند، طی ماه های جولای، آگوست و سپتامبر پذیرش هایی را تقریبا به صورت هفتگی برگزار نمود و 419 NOI صادر کرد.

افتتاح EOI ساسکاچوان

یکی دیگر از خبرهای مهم فصل سوم 2018، این بود که برنامه کاندید مهاجرت استانی ساسکاچوان سیستم Expression of Interest خود را برای زیرمجموعه اکسپرس انتری در ماه جولای افتتاح کرد. این تغییر باعث شد که سیستم قبلی که در آن اولویت با هر که زودتر می آمد بود پایان یابد. ساسکاچوان اعلام کرده که تغییر سیستم قبلی و به کارگیری سیستم EOI به برنامه کاندید استانی (SNIP) آن اجازه می دهد هدفگیری بهتری داشته باشد و افرادی را که احتمال موفقیتشان در بازار کار ساسکاچوان بیشتر است را انتخاب کند. آنگونه که SNIP در صفحه وبسایت خود در معرفی سیستم جدید بیان کرده “هدف سیستم EOI این است که پیامدهای اقتصادی قوی به همراه داشته باشد و افرادی که برای آنها دعوتنامه صادر شده در ساسکاچوان نگه داشته شوند”.

به موجب سیستم EOI ساسکاچوان، کاندیدهای اکسپرس انتری که مایل هستند از طریق زیرمجموعه اکسپرس انتری برای کاندید شدن در نظر گرفته شوند باید ابتدا یک Expression of Interest یا ابراز تمایل ارائه کنند. کاندیدها یک پروفایل EOI می سازند و بر اساس پاسخ هایی که به پرسش هایی که از آنها می شود می دهند رتبه بندی می گردند؛ این پرسش ها در رابطه با سابقه کار، تحصیلات و تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی و سایر معیارها است. آنهایی که حداقل 60 امتیاز در شبکه ارزیابی ساساکاچوان دارند و واجد شرایط دیگر هم هستند وارد استخر کاندیدهای زیرمجموعه اکسپرس انتری می شوند و طی پذیرش های متوالی، از کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند برای کاندید استانی شدن دعوت می شود.

از زمان افتتاح رسمی سیستم EOI در 16 جولای، SINP دو پذیرش را از استخر جدید کاندیدها در تاریخ های 21 آگوست و 27 سپتامبر برگزار کرده است. طی این دو پذیرش، مجموعا 691 دعوتنامه جهت تقاضا برای کاندید استانی شدن از ساسکاچوان صادر شده است.

استریم اکسپرس انتری جدید نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا و پرینس ادوارد آیلند هم دیگر استان های آتلانتیک کانادا بودند که در فصل سوم 2018 رونق و دوره پرباری داشتند. در 2 آگوست، نوا اسکوشیا اعلام کرد که استریم اولویت های بازار کار خود را راه اندازی کرده و گفت که از این استریم برای دعوت کاندیدهای اکسپرس انتری که کمبود نیروی کار بخش هایی از بازار را پر کنند جهت تقاضا برای کاندید استانی شدن استفاده می شود. گفتنی است امتیاز CRS در این استریم جزو معیارها نیست.

دفتر مهاجرت استان نوا اسکوشیا این استریم را منعطف توصیف کرده و گفته که مشاغل تعیین شده ممکن است در هر پذیرش بسته به نیازهای بازار کار نوا اسکوشیا تغییر کند. اولین دور صدور دعوتنامه از طریق این استریم 8 آگوست برگزار شد و نوا اسکوشیا 314 دعوتنامه برای کاندیدهای اکسپرس انتری واجد شرایط که حد اقل دو سال سابقه کار به عنوان مربی و دستیار مربی نونهالان دارند صادر نمود.

در کناره تنگه ی نورثامبرلند در استان پرینس ادوارد آیلند (PEI)، طی دوره های جداگانه در فصل سوم سال 2018، کاندیدهای اکسپرس انتری از طریق استریم اکسپرس  انتری PEI برای تقاضا جهت کاندید استانی شدن دعوت شدند. پرینس ادوارد آیلند تعداد کاندیدهای اکسپرس انتری را که طی پذیرش ها از آنها دعوت شده اعلام نمی کند از این رو مجموع تعداد دعوتنامه های این استان در دست نیست. هرچند، کاندیدهای اکسپرس انتری در بین 302 کاندیدی بودند که در سه دور دعوت لیبر ایمپکت (Labour Impact) و اکسپرس انتری که در فصل سوم 2018 برگزار شد حضور داشتند.

یک نکته جالب در توسعه استریم اکسپرس انتری PEI طی فصل سوم سال 2018 این خبر بود که دفتر مهاجرت PEI با آندسته از کاندیدهای اکسپرس انتری که ممکن است با نیازهای بازار کار این استان تطبیق داشته باشند شروع به تماس گرفتن کرده است. با اینکه PEI از ارائه EOI توسط کاندیدهای اکسپرسی که می خواهند برای مهاجرت به این استان در نظر گرفتنه شوند استقبال می کند اما این توسعه ی جدید نشان می دهد که PEI نیز ممکن است با آندسته از کاندیدهای اکسپرس انتری که هنوز EOI ارائه نداده اند اما در این استان سابقه کار لازم را دارند تماس بگیرد.

بازار کار در کانادا

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

قطعات دستگاه اتمیک

تاریخ انتشار : 1397-09-21تاریخ ارسال اسناد : 1397/09/27 استان برگزاری : اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *