خانه / اخبار و مقالات / مصدوم شدن 31 هزار نفر در تصادفات استان فارس

مصدوم شدن 31 هزار نفر در تصادفات استان فارس

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت ‌های پزشکی استان فارس گفت: براثر وقوع حوادث رانندگی در 6 ماهه نخست سال در فارس 31 هزار و 307 نفر مصدوم شدند که این تعداد نسبت به سال قبل افزایش 4 درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، محمدجواد مرادیان توضیح داد: طی 6 ماه اول امسال بیش از 25 هزار مورد حادثه رانندگی در فارس ثبت شده که 16 هزار و 241 مورد شهری و 91 هزار و 661 مورد بین شهری بوده است.

وی همچنین به افزایش 12 درصدی مصدومان ناشی از حوادث رانندگی برونشهری اشاره و اضافه کرد: در 6 ماه اول امسال 18 هزار و 90 نفر در حوادث شهری و 13 هزار و 217 نفر در حوادث ترافیکی برونشهری مصدوم شده‌اند.

مدیر حوادث و فوریت ‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به کاهش 9 درصدی تعداد فوتی‌های حوادث ترافیکی در این مدت نسبت به سال قبل، گفت: تعداد 22 هزار و 311 مصدوم حوادث ترافیکی پس از دریافت خدمات اولیه درمانی توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل شده و 8996 مصدوم نیز سرپایی و توسط عوامل اورژانس درمان شده ‌اند.

مرادیان با بیان اینکه تعداد 339 نفر براثر حوادث رانندگی در استان فارس فوت کرده‌اند، گفت: درصد قابل توجهی از تعداد حوادث ترافیکی مربوط به خواب آلودگی راننده و تجاوز از سرعت مجاز بوده است.

انتهای پیام

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

انواع سرویس‌های پرسرعت اینترنت کدامند؟

شاید کمتر کسی تصور می‌کرد که دوران اینترنت دایال‌آپ که با کارت‌های اینترنتی به دنیای ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *