خانه / اخبار / معاون وزیر راه سه طرح سرمایه گذاری در چابهار را کلنگ زنی کرد…

معاون وزیر راه سه طرح سرمایه گذاری در چابهار را کلنگ زنی کرد…

مدیرکل بنادر ودریانوردی سیستان وبلوچستان در حاشیه مراسم کلنگ زنی این طرح ها به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: احداث مخازن فرآورده های نفتی به روش B.O.T(طراحی، ساخت و بهره برداری) و انتقال نفت و گاز منطقه به بازارهای داخلی و خارجی، جمع آوری مواد زائد کشتی ها و پیشگیری از آلودگی زیست محیطی دریایی سه طرح یادشده را تشکیل می دهند.
بهروز آقایی افزود: برای این پروژه ها هزار و 700 میلیارد ریال سرمایه گذاری می شود.
وی بیان کرد: احداث مخازن فرآورده های نفتی به روش B.O.T با سرمایه گذاری ۹۸۰ میلیارد ریال و ظرفیت یک میلیون و ۲۶۰ هزار تن است که با هدف بهره برداری از موقعیت منطقه ای و جغرافیایی بندر چابهار برای خرید و فروش و فرآوری و پالایش، معاوضه و انتقال نفت و گاز منطقه به بازارهای داخلی و خارجی است.
وی گفت: احداث مخازن فرآورده های نفتی برای ۲۸ نفر شغل ایجاد می کند و موجب افزایش سهم بندر چابهار در بازار خدمات بندری- دریایی منطقه می شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان وبلوچستان ادامه داد: احداث مخازن نگهداری LPG به روش B.O.T با اعتباری بالغ بر ۵۳۱ میلیارد ریال و ظرفیت ۲۶۵ هزار تن از دیگر پروژه هاست.
آقایی گفت: سرمایه گذاری ۱۹۵ میلیارد ریالی جمع آوری مواد زائد کشتی ها به روشB.O.T از دیگر پروژها است که در گستر یک هکتاری اجرا می شود.
به گزارش ایرنا، محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی و شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، مدیرکل راه وشهرسازی جنوب سیستان وبلوچستان و جمعی از مدیران محلی و سازمان بنادر در سفر 2 روزه علاوه بر کلنگ زنی طرح های سرمایه گذاری از چند طرح عمرانی و سرمایه گذاری بازدید می کنند.
بازدید از طرح توسعه بندر شهید بهشتی، زیر ساخت ها، اسکله ها، تجهیزات و روند اجرای پروژه طرح توسعه بندر شهید بهشتی، زیر ساخت های ریلی، جاده ای و پسکرانه ( جاده کمربندی و آزادراه درب شرق، پایانه حمل و نقل، انبارهای طریق القدس، اراضی پسکرانه دو هزار و ۵۰۰ هکتاری و راه آهن) و زیر ساخت ها و تجهیزات ترمینال مسافری بین المللی- بندر شهید کلانتری و بندرصیادی کنارک از جمله برنامه های پیش بینی شده معاونان وزیر راه در بندر چابهار است.
برگزاری نشست معاون وزیر، هیات عامل و جمعی از مدیران ستادی با مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی چابهار از دیگر برنامه های سفر دو روزه معاون وزیر راه و شهرسازی به چابهار است.
3043 **6081

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

انتقاد ترودو از محافظه کاران به دلیل ارائه اطلاعات غلط مهاجرتی

جاستین تردو، نخست وزیر کانادا با هشدار درباره “خطرات پوپولیسم”، می گوید که استفاده از ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *