خانه / اخبار / نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی در مازندران گشایش یافت…

نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی در مازندران گشایش یافت…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در آیین گشایش این نمایشگاه گفت : مازندران با تولید 75 نوع محصول زراعی و باغی ، استان سرآمد تولید محصولات کشاورزی در کشور است .
عزیزالله شهیدی فر افزود : این استان در تولید 22 قلم محصول کشاورزی ، شیلات ، دام ،طیور و باغی جایگاه اول تا سوم کشور را دارد .
وی برندسازی برخی محصولات کشاورزی و شیلاتی مازندران را به عنوان هدف پیش روی استان برشمرد و ادامه داد : با برندسازی محصولات اقتصادی و استراتژیک مازندران به دنبال بسترسازی برای گسترش صادرات و اشتعالزایی هستیم .
رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران گفت: در گام اول برندسازی چند محصول کشاورزی و شیلاتی مازندران مورد نظر قرار گرفته است .
وی از مرکبات ، کیوی ، برنج ،گل و گیاه به عنوان محصولات مازندران نام برد و گفت که با برندسازی آنها گام برداشتن در مسیر توسعه صادرات را آغاز کردیم .
در نمایشگاه بین المللی کشاورزی مازندران 50 شرکت داخلی فعال‌ در عرصه های کشاورزی ، شیلات و دام سرمایه گذاران بخش کشاورزی از 15 شرکت روسیه ، بلغارستان و لهستان نیز حضور دارند .
شرکت کنندگان این نمایشگاه در سه قالب شرکت های دانش بنیان ،تولید و اشتغال بخش های کشاورزی ،شرکت های دانشگاهی و تحقیقاتی و شرکت های سرمایه گذار هستند.
شرکت های داخلی و خارجی در این نمایشگاه صنایع و ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها، آبیاری نوین ، کشاورزی مکانیزه و ارگانیک و صنایع تبدیلی را هم عرضه کردند .
این نمایشگاه تا ششم مهر در محل مجتمع نمایشگاه نیاوران واقع در ساری برپاست.
460هزار هکتار زمین کشاورزی اعم از زراعی و باغی در مازندران وجود دارد که سالانه 72 نوع محصول در آن تولید می شود .
2096/1654

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

دولت الکترونیک؛ در انتظار الحاق دستگاه های اجرایی…

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، تاخیر دستگاه های اجرایی در اتصال به مرکز ملی تبادل ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *