خانه / اخبار / ۵٢۴ نفر از کارگران ساختمان پلاسکو بیمه بیکاری دریافت کردند

۵٢۴ نفر از کارگران ساختمان پلاسکو بیمه بیکاری دریافت کردند


معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفت: در اجرای ماده ٢ قانون بیمه بیکاری، برای ۵٢۴ نفر از کارگران بیمه شده شاغل در ساختمان پلاسکو مقرری بیمه بیکاری برقرار و تا پایان آذر سال جاری پرداخت شد.

به گزارش ایسنا محمد حسن زدا با اشاره به فرا رسیدن اولین سالگرد حادثه تلخ ساختمان پلاسکو و گرامیداشت درگذشتگان این حادثه گفت: در اجرای مصوبه ۱۹  بهمن سال گذشته هیات محترم وزیران، برای افراد غیرمشمول شامل کارفرمایان، بیمه‌شدگان اختیاری، صاحبان حرف و مشاغل آزاد، کارگاه‌های خانوادگی و افراد فاقد سابقه پرداخت حق بیمه، در مرحله اول (دی و بهمن ٩۵) ۱۰۵۰ نفر و در مرحله دوم ( اسفند ٩۵ و فروردین ٩۶) ۱۰۱۶ نفر به ازای هر ماه مبلغ ١٠ میلیون ریال پرداخت شد.

وی افزود: در اجرای بند دیگری از مصوبه فوق، از تعداد ٨٢٩ کارگاه شناسایی شده، ٢۶٩ کارگاه فعال دارای لیست بیمه، ٢٩ کارگاه فعال و فاقد لیست بیمه و ۵٧ کارگاه نیمه فعال و مابقی راکد و فاقد فعالیت بوده‌اند که در خصوص تقسیط و یا بخشودگی جرائم بدهی بیمه‌ای این کارگاه‌ها اقدام شد.

زدا در ادامه گفت: از درخواست‌های واصل شده از سوی کارفرمایان کارگاه‌های ساختمان پلاسکو برای تقسیط بدهی با ۶٢ مورد از آن‌ها موافقت شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی در پایان اظهارکرد: ١٩ کارگاه بدهکار درخواست استفاده از بخشودگی جرائم را داشته‌اند که در این خصوص نیز اقدام شده است.

 انتهای پیام


< isna>لینک منبع

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

10 هزار و 560 هکتار از اراضی زراعی پلدشت زیرکشت گندم رفت…

علی اصغر زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *