خانه / اخبار / 70 هزار واحد تخریبی و تعمیری مناطق زلزله زده بازسازی شد…

70 هزار واحد تخریبی و تعمیری مناطق زلزله زده بازسازی شد…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، هوشنگ بازوند روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از شهر زلزله زده سرپل ذهاب در گفت و گو با خبرنگاران افزود: روند بازسازی و ساخت و ساز در سرپل ذهاب با تلاش های شبانه روزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و 12 ستاد معین استانهای مختلف بخصوص در روستاهای شهرستان مناسب است.
وی با اشاره به روند مناسب بازسازی در اماکن دولتی گفت: بازسازی بیمارستان سرپل ذهاب از اولویتهای ستاد بازسازی بود که به دلیل روند 2 ماهه اظهار نظر کارشناسی مهندسان مشاور به کندی پیش رفت ولی امروز می بینیم که با تلاش بنیاد مسکن، خیران بخش سلامت و وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان از روند مناسبی برخوردار بوده و در نهایت در سالگرد زلزله به بهره برداری خواهد رسید و یکی از مهمترین دغدغه های مردم رفع می شود.
وی خاطرنشان کرد: بازسازی بیمارستان اسلام آبادغرب هم به دلیل داشتن مشکل قضایی زمان بر شده و روند ساخت و ساز آن متفاوت خواهد بود.
استاندار کرمانشاه در ادامه اظهار داشت: کار بازسازی مسکن مهر به دلیل اظهارنظر کارشناسی مهندسان مشاور که 2 ماه به طول انجامید دیرتر از واحدهای مسکونی دیگر آغاز شد و طبق نظر آنها تعدادی از بلوکها کاملا تخریب و برخی دیگر نیز نیازمند مقاوم سازی بود که در حال انجام است.
وی افزود: وجود مشکلات حقوقی صاحبان مسکن مهر با شرکتهای بیمه ای دلیل دیگر کندی پیشرفت ساخت و ساز این پروژه بود که نهایتا برطرف شد و طبق برنامه زمانبندی اعلام شده کار بازسازی مسکن مهر سرپل ذهاب تا پایان سال جاری پایان خواهد یافت.
استاندار کرمانشاه سپس به روند بازسازی در سرپل ذهاب اشاره کرد و گفت: کار بازسازی در سطح این شهر به دلیل وجود بوروکراسی اداری و نوع ساخت و ساز با روستاها متفاوت است که آن را زمان بر می کند ولی با وجود طبیعی بودن موضوع امروز پیشرفت خوبی صورت گرفته است.
بازوند ادامه داد: در شهر سرپل ذهاب 6 هزار و 700 واحد دارای پروانه آسیب دیده و تخریبی وجود داشت ولی امروز براساس آمارها تعداد 10 هزار و 300 واحد در حال ساخت است.
وی با بیان اینکه بازسازی مناطق زلزله زده استان با وجود 104 هزار واحد آسیب دیده کار بسیار دشواری است، افزود: با وجود امکانات و اعتبارات لازم بازسازی بایستی ظرفیت و کشش این کار نیز وجود داشته باشد ولی با تمام وجود می توان گفت که روند بازسازی شهرستان روند مناسبی است و امیدواریم با تلاش همه ، شهری مناسب و بهتر از گذشته ساخته شود.
استاندار کرمانشاه در سفر به سرپل ذهاب از روند ساخت مسکن مهر شهید شیرودی بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند ساخت و ساز این شهرک مسکونی قرار گرفت.
بازدید از بیمارستان شهدای سرپل ذهاب از دیگر برنامه های بازوند در این سفر یک روزه بود که بازسازی و مقاوم سازی تنها بیمارستان این شهر مورد ارزیابی قرار گرفت.
استاندار کرمانشاه سپس به بازدید میدانی مناطقی از شهر زلزله زده سرپل ذهاب پرداخت و مشکلات و موانع بازسازی و روند ساخت و سازهای این شهر را مورد بررسی قرار داد.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته بیش از 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
3012/8066/7399

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

بورس یک هزار و 217 واحد عقب کشید…

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در معاملات امروز یک میلیارد و 911 میلیون سهم، حق ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *