خانه / اخبار / آتش 50 هکتار از گندمزارهای ایذه را خاکستر کرد…

آتش 50 هکتار از گندمزارهای ایذه را خاکستر کرد…

ابراهیم اسماعیل‌وندی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: پس از اطلاع این آتش‌سوزی، پنج گروه مهار آتش برای کنترل و جلوگیری از سرایت آن به نقاط دیگر، به منطقه اعزام شدند.
وی افزود: با وجود انجام اقدامات لازم در زمان مقرر، به دلیل پیشروی سریع آتش از چند ناحیه حدود 50 هکتار از گندمزارهای این روستا در آتش سوخت.
وی ادامه داد: از این مقدار حدود 40 هکتار آن هنوز برداشت نشده بود و 10 هکتار باقیمانده کاه و کلش پس از برداشت محصول بود که در آتش سوخت.
مسئول اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ایذه با بیان اینکه کشاورزان هرچه سریعتر به برداشت محصولات خود اقدام کنند گفت: کشاورزان از استعمال دخانیات در مزارع خودداری کنند و از روشن کردن آتش به قصد درست کردن چای نیز پرهیزکنند.
وی افزود: کمباین‌های مشغول به کار برداشت نیز حتما باید کپسول مهار آتش، آب و کف به همراه داشته باشند ؛ درصورت امکان یک دستگاه تراکتور نیز به همراه تانکر آب در محل حضور داشته باشد تا از بروز آتش سوزی اینچنینی جلوگیری شود.
بنابراین گزارش رعد و برق در روز دوشنبه هفته جاری نیز موجب آتش سوزی یک هکتار از مزارع دهستان پیان از توابع شهرستان ایذه شده بود.
شهرستان ایذه 20 هزار هکتار زمین زیر کشت گندم دارد که کار برداشت آنها از هفته جاری آغاز و تا پایان خرداد ادامه دارد. این شهرستان با 53 هزار هکتار زمین زیر کشت با محصولات جو، گندم، کلزا و حبوبات به عنوان یک قطب کشاورزی خوزستان مطرح است. شهر ایذه در 173 کیلومتری شمال شرق اهواز قرار دارد.
9434/ 6037

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

رویدادی کم سابقه در اکسپرس انتری؛ سه شنبه و وقفه ای هشت روزه!

جدیدترین خبرها حکایت از این دارند که کانادا دیروز سه شنبه مورخ 20 آگوست 2019 ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *