خانه / اخبار / آغاز هفته‌ فیلم اروپایی در جزیره‌ کیش…

آغاز هفته‌ فیلم اروپایی در جزیره‌ کیش…

مسعود رهبری روز دوشنبه در گفت گو با ایرنا افزود: در جریان این رویداد فرهنگی و هنری که تا ۲۷ خرداد ادامه دارد، ۱۹ فیلم با درون‌مایه هنری از ۱۹ کشور اروپایی به اکران درمی‌آید.
وی اضافه کرد: این رویداد، حاصل تفاهم “گروه سینمای هنر و تجربه” کشور و مؤسسه ملی فرهنگی اتحادیه اروپا است که با هدف آشنایی متقابل هنرمندان حوزه‌ی فیلم در ایران و اروپا برگزار می‌شود.

او با بیان این‌که آثاری از سینمای اتریش، بلغارستان، بلژیک، قبرس، دانمارک، فنلاند، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، نروژ، هلند، لهستان، پرتغال، سوئد، اسلوونی، اسلواکی، اسپانیا و سوئیس در جدول اکران این جشنواره قرار دارند، افزود: در کنار پخش این فیلم‌ها نشست‌های نقد و بررسی نیز پیش‌بینی شده است که با حضور کارشناسان حوزه‌ی فیلم و سینما از داخل و بیرون جزیره برگزار خواهد شد.
سرپرست مدیریت امور هنری سازمان منطقه‌ی آزاد کیش با اعلام اینکه محل اکران این فیلم‌ها در سینما لبخند کیش خواهد بود، افزود: فیلم‌های هفته‌ی فیلم اروپایی، همه‌روزه در دو سانس ساعت ۱۶ و ۱۸ اکران خواهد شد و حضور علاقه‌مندان در این برنامه رایگان است.
وی در ادامه به تشریح جدول اکران فیلم‌های این هفته سینمایی پرداخت و گفت: در روز شنبه ۱۸ خرداد ماه فیلم “دره‌ی تاریک” به‌کارگردانی “آندره بروچاسکا” و فیلم “محوشدگی” به‌کارگردانی “فاتح آکین” برای علاقه‌مندان پخش شده. روز یکشنبه ۱۹ خرداد ماه نیز به‌ترتیب، فیلم “درخت” به‌کارگردانی “سونجا پروسنک” و فیلم “مردی به‌نام اووه” ساخته‌ی “هانس هولم” اکران خواهد شد.
مسعود رهبری با بیان برنامه‌های امروز دوشنبه ۲۰ خرداد، گفت: فیلم “زیارت” به‌کارگردانی “ژائو بوتلهو” و فیلم “ایرینا” ساخته‌ی “نادژدا کزه وا” در این روز روی پرده می‌رود.
رهبری افزود: در روز سه شنبه ۲۱ خرداد شاهد اکران فیلم “بیشتر از عسل” به‌کارگردانی “مارکوس ایمهوف” در ساعت ۱۶ تا ۱۸ خواهیم بود که در ادامه، نخستین کارگاه نقد و بررسی فیلم‌های پخش‌شده در ساعت ۱۸ تا ۱۹ با حضور کارشناسان برگزار خواهد شد.
سرپرست مدیریت امور هنری سازمان منطقه‌ی آزاد کیش با بیان برنامه‌ی اکران روز چهارشنبه ۲۲ خرداد، اعلام کرد: در این روز، فیلم “قاچاق هندریکس” به‌کارگردانی “ماریوس پیپه ریدس” و فیلم “یک مرد خوشبخت” ساخته‌ی “بیله آگوست” تقدیم علاقه‌مندان خواهد شد.
به‌گفته این مسؤول هنری، علاقه‌مندان به سینما می‌توانند در روز پنج شنبه ۲۳ خرداد، فیلم “پائولین و پائولت” به‌کارگردانی “لیوین دبراور” و فیلم “آخرین معامله” ساخته‌ی “کلاوس هارو” را به تماشا بنشینند و در همین شب، دومین نشست نقد و بررسی این فیلم‌ها با حضور کارشناسان برگزار خواهد شد.
رهبری در ادامه اعلام کرد: روز جمعه ۲۴ خرداد، فیلم‌های “او آن پسر بود” به‌کارگردانی “دانیله چیپری” و “رد پا” ساخته‌ی “آگنیشکا هولاند“، و در روز شنبه ۲۵ خرداد دو فیلم “پسری که غذای پرنده می‌خورد” به‌کارگردانی “آکتوراس لیگیزوس” و “زمستان بی‌انتها” ساخته‌ی “آتیلا ساز” روی پرده می‌رود.
وی همچنین از اکران فیلم‌های “اوا نوا” به‌کارگردانی “لیوین دبراور” و ” ارتش خاموش” ساخته‌ی “ژان ون دولد” در روز یکشنبه ۲۶ خرداد خبر داد و در پایان اعلام کرد: روز دوشنبه ۲۷ خرداد آخرین روز اکران فیلم‌هاست که طبق برنامه‌ریزی صورت‌گرفته، بعد از اکران فیلم “نان سیاه” به‌کارگردانی “آگوستی ویارونگا” در ساعت ۱۶ تا ۱۸، مراسم اختتامیه‌ی هفته‌ی فیلم اروپایی با حضور اهالی فرهنگ و هنر کیش، دوست‌داران سینما و مهمانان ویژه در سینما لبخند کیش برگزار خواهد شد.
۱۳۳۹

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

سرمایه گذاری خوبی روی مرمت آثار تاریخی اصفهان در حال انجام است…

گابریلا کوئواس بارون دوشنبه شب در این دیدار که در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *