خانه / تور / ارزیابی رقابت پذیری مالیاتی بریتیش کلمبیا

ارزیابی رقابت پذیری مالیاتی بریتیش کلمبیا

ارزیابی رقابت پذیری مالیاتی بریتیش کلمبیا

بریتیش‌ کلمبیا با مشکلات رقابت‌ پذیری مالیاتی قابل توجهی به ویژه در زمینه مربوط به مالیات شرکت ها مواجه است. سیستم مالیات بر فروش استان برخلاف بسیاری از رقبای آن، طیف وسیعی از سرمایه های جاری در کسب ‌و کار را شامل می‌شود. علیرغم اینکه نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها، بریتیش کلمبیا را در رتبه ‌های میانی بین سایر استان ‌های کانادا قرار می‌دهد، اما این ویژگی مالیات بر فروش در استان، نرخ حاشیه ‌ای مالیات موثر (METR) بر سرمایه ‌گذاری را افزایش می دهد و موجب ایجاد چالش‌های رقابتی در بریتیش‌ کلمبیا می‌شود.

بریتیش‌ کلمبیا مدت‌ هاست که با چالش های رقابتی مالیاتی متعدد مواجه می باشد، اما این مساله به طور قابل توجهی در سال های اخیر با اجرایی شدن افزایش مالیات بر طیف وسیعی از محصولات توسط دولت استانی، تشدید شده است. به طور خاص، این استان نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها را افزایش داده، نرخ مالیات بر درآمدهای شخصی بالا را زیاد کرده، یک سیستم مالیات بر درآمد جدید را معرفی نموده و به افزایش نرخ مالیات بر کربن خود که در حال حاضر بالاترین نرخ در آمریکای شمالی است، ادامه داده است. این اقدامات مالیاتی جدید در نهایت موجب می شوند تا هزینه های سرمایه گذاری در این استان افزایش یابند.           

با کاهش رقابت‌ پذیری سیستم مالیاتی بریتیش ‌کلمبیا، این استان با افزایش فشارهای رقابتی از دیگر رقبای منطقه ای مواجه است. یکی از این فشارها از سوی ایالات متحده بوده و شامل تغییرات گسترده مالیاتی است که این کشور در سال 2018 تصویب نموده و به موجب آن میزان مالیات بر سرمایه گذاری در سراسر کشور را به شدت کاهش داده است. در غیاب اصلاحات مالی، رقابت پذیری مالیاتی رو به افول در بریتیش کلمبیا، سرمایه هایی که وجودشان برای رشد اقتصادی و بهره وری این استان ضروری می باشد را به سمت سایر قلمروهای تجاری سرازیر می کند. پیش از انجام اصلاحات در ایالات متحده، میزان METR (نرخ حاشیه ‌ای مالیات موثر) در بریتیش ‌کلمبیا بالاترین حد را در کشور کانادا داشت ولی پایین ‌تر از میانگین ایالت ‌های آمریکا بود. اکنون این شرایط کاملا برعکس شده و بریتیش ‌کلمبیا در وضعیت نامساعدی نسبت به مقدار میانگین METR در آمریکا قرار گرفته است.

این مقاله مشکلات رقابت ‌پذیری سیستم مالیاتی بریتیش ‌کلمبیا را تجزیه و تحلیل می کند و شدت اختلالات ایجاد شده به دلیل تغییرات اخیر در سیاست مالیاتی این استان را ارزیابی می‌کند. در اینجا به برخی از علل کاهش سرمایه گذاری که در اثر تغییرات اخیر مالیاتی بریتیش ‌کلمبیا بوجود آمده اند، می پردازیم.

در زمینه مالیات‌ بر درآمد شخصی، مشخص شده که بریتیش کلمبیا در میان لیستی متشکل از 61 استان کانادا و ایالت های آمریکا، جایگاه نهم را از نظر بالاترین رقم مالیات ترکیبی فدرال و استانی (PIT) به خودش اختصاص داده است. علاوه بر این، نشان داده شده که آستانه نرخ بالای مالیاتی در بریتیش ‌کلمبیا به میزان قابل توجهی کمتر از بسیاری از نواحی آمریکاست که در رقابت با این استان می ‌باشند.

در مورد مالیات تجاری نیز افزایش‌ های اخیر موجب بالا رفتن نرخ مالیات بر درآمد شرکت‌ های قانونی (CIT) از 10 به 12 درصد شده است. این افزایش موجب تشدید مشکلات رقابت ‌پذیری سرمایه گذاری تجاری شده که در اثر برقراری مالیات بر فروش ایجاد شده اند. قابل ذکر است که افزایش اخیر در CIT، کاهش ایجاد شده در سال ۲۰۰۸ را که برای جبران اثرات ناشی از برقراری مالیات بر کربن بر رقابت پذیری تجاری پیش بینی شده بود را از بین برده است. در نتیجه شرکت ‌های بریتیش‌ کلمبیا نه تنها با بالاترین نرخ مالیات بر کربن در آمریکای شمالی روبرو هستند، بلکه به خاطر مقادیر پایین‌ تر CIT، از مزایای جبران خسارت‌ نیز بهره‌ مند نمی ‌شوند.

همانطور که اشاره شد، بریتیش‌ کلمبیا دارای بالاترین نرخ مالیات بر کربن در آمریکای شمالی است. علاوه‌ براین، در حالی که رقبای اصلی استان از جمله آلبرتا معیارهایی تحت عنوان OBA دارند که به خنثی کردن تاثیر منفی اینگونه مالیات‌ ها بر تولید ‌کنندگان بزرگ کمک می کند، ولی سیاست های بریتیش کلمبیا چنین شاخصه هایی ندارند و شرکت ‌های فعال در استان را تحت فشار رقابتی بیشتری قرار می دهند.

علاوه بر این، بریتیش ‌کلمبیا در سال ‌های اخیر چندین برنامه برای افزایش میزان مالیات اجرایی کرده که شامل افزایش مالیات نقل و انتقال املاک و همچنین شامل وضع مالیات جدید بر حقوق و دستمزد می شود که با هدف تامین مالی خدمات بهداشتی و درمانی صورت گرفته است.

این مقاله تا حدودی مشکلات رقابت مالیاتی بریتیش ‌کلمبیا را مشخص نمود. بررسی‌ های انجام شده نشان می ‌دهد که تغییرات اخیر چگونه باعث بدتر شدن اوضاع شده ‌اند.

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

تور کوش اداسی 10 فروردین 98

قیمت از 3800000 اقامت 6 شب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *