خانه / اخبار / ارزیابی پذیرش های اکسپرس انتری در ماه گذشته

ارزیابی پذیرش های اکسپرس انتری در ماه گذشته

اکسپرس انتری

سیستم اکسپرس انتری سال ۲۰۱۹ را بسیار خوب و پربار شروع کرد و تنها طی این ماه برای ۱۱,۱۵۰ متقاضی مهاجرت دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم صادر نمود. همانطور که قبلا اعلام شد، حد اقل امتیاز سیستم جامع رتبه بندی (CRS) آخرین پذیرش ماه قبل که در ۳۰ زانویه برگزار شد به ۴۴۸ کاهش پیدا کرد؛ از سال ۲۰۱۷ تا کنون، این پایین ترین امتیاز بوده است.

گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (یک دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود.

در دو تا از سه پذیرشی که در ماه ژانویه برگزار شد، اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا ۳۹۰۰ دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم (ITA) صادر نمود. قبل از این پذیرش ها، تنها در تاریخ ۲۵ ژانویه ۲۰۱۷ بود که اداره مهاجرت بیشترین دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم را در یک پذیرش صادر کرده بود؛ در آن تاریخ، ۳۵۰۸ دعوتنامه صادر شد. این دو پذیرش به اکسپرس انتری کمک کرد رکورد بزند.

آمار و ارقام ماه ژانویه حاکی از این هستند که سال ۲۰۱۹ سال پرباری برای علاقه مندان به مهاجرت به کانادا است. این در حالی است که اداره مهاجرت هم برای سال جاری و هم برای سال ۲۰۲۰ اهدف بلندتری را برای سه برنامه ای که از طریق سیستم اکسپرس انتری مدریت می شوند مد نظر قرار داده است. بنابراین احتمال این وجود دارد که اداره مهاجرت برای رسیدن به این اهداف طی یازده ماه پیش رو، دعوتنامه های بیشتری صادر کند – این احتمال دو حالت دارد: یا پذیرش ها به توالی بیشتر برگزار می شوند و یا حجم آنها افزایش می یابد و در هر پذیرش دعوتنامه های بیشتری صادر می شوند.

اگر فاصله بین برگزاری پذیرش ها کمتر شود این مزیت را دارد که امتیاز سیستم جامع رتبه بندی یا CRS کاهش می یابد. ما این را در پذیرش ۳۰ ژانویه مشاهده کردیم. این پذیرش تنها یک هفته پس از پذیرش قبلی که در ۲۳ ژانویه برگزار شده بود انجام شد  و بنبراین حد اقل امتیاز CRS با کاهشی ۱۶ امتیازی از ۴۴۳ به ۴۳۸ رسید. اینکه بین پذیرش ها وقفه ی کوتاه باشد به معنای آن است که وقت کمتری برای قرار گرفتن متقاضیانی با امتیاز بیشتر در صف انتظار اکسپرس انتری وجود دارد.

برنامه های مهاجرت استانی مرتبط با اکسپرس
انتری

چند تا از برنامه های مهاجرت استانی مرتبط با اکسپرس انتری هم سال جدید را بسیار خوب آغاز کردند. لازم به ذکر است که از تمام استان ها و نواحی کانادا مجموعا ۹ استان و ناحیه برنامه مهاجرت استانی دارند که به آنها اجازه می دهند سالانه تعداد معینی متقاضی مهاجرت کاری را برای اقامت دائم انتخاب کنند. هر یک از استان ها و نواحی شرکت کننده حد اقل یک مسیر مهاجرتی دارد که با سیستم اکسپرس انتری مرتبط است و به آن اجازه می دهد متقاضیان اکسپرس انتری را برای اقامت دائم در آن استان انتخاب کند.

آندسته از متقاضیان اکسپرس انتری که از طرف
استان انتخاب می شوند ۶۰۰ امتیاز دیگر
به مجموع امتیازاتشان در سیستم جامع رتبه بندی (CRS)
اضافه می شود و بدین ترتیب در دور بعدی حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم
دعوت خواهد شد.

مسیر مهاجرتی اولویت های سرمایه انسانی آنتاریو یکی از فعال ترین مسیرهای مهاجرت استانی مرتبط با اکسپرس انتری است که در ماه ژانویه طبق روال قبل فعالیت داشت. این مسیر به برنامه مهاجرت استانی انتاریو (OINP) اجازه می دهد در صف انتظار اکسپرس انتری به دنبال متقاضیانی بگردد که واجد شرایط استانی و فدرال این مسیر هستند.

انتاریو در ۱۴ ژانویه برای متقاضیان اکسپرس انتری که کمترین امتیازشان ۴۳۹ بود از طریق مسیر اولویت های سرمایه انسانی ۱۴۹۳ اعلانیه تمایل (NOI) صادر کرد. همچنین از طریق مسیر مهاجرتی کارگران ماهر و کارگران شاغل در مشاغل فنی دارای مهارت در ماه ژانویه ۴۷۰ اعلانیه تمایل صادر نمود. سایر استان هایی که در ماه ژانویه از متقاضیان اکسپرس انتری برای تقاضا جهت اقامت دائم دعوت کردند عبارت بودند از نوا اسکوشیا، منیتوبا، ساسکاچوان، بریتیش کلمبیا و پرینس ادوارد آیلند.

نوا اسکوشیا  

اما استان نوا اسکوشیا در ماهی که گذشت (ژانویه) از طریق مسیر مهاجرتی اولویت های بازار کار برای ۳۰۰ متقاضی اکسپرس انتری که در مشاغل حسابرسی و حسابداری دارای سابقه کار بودند دعوتنامه صادر کرد؛ مسیر مهاجرتی اولویت های بازار کار به استان نوا اسکوشیا اجازه می دهد در صف انتظار اکسپرس انتری به دنبال متقاضیانی بگردد که برخی نیازهای بازار کار را می توانند برآورده کنند و از آنها برای تقاضا جهت انتخاب استانی شدن دعوت کند.

همچنین در ماه ژانویه، برای ۷۰۰ متقاضی اکسپرس انتری از طریق مسیر مهاجرتی کارگران ماهر خارجی منیتوبا – Manitoba’s Skilled Worker Overseas Stream – دعوتنامه صادر شد. این مسیر مهاجرتی مبتنی بر ابراز تمایل است و در گام نخست برای انتخاب استانی شدن،  متقاضیان اکسپرس انتری می بایست پروفایل خود را در برنامه مهاجرت استانی منیتوبا ثبت کنند.

استان ساسکاچوان هم مانند استان منیتوبا برای انتخاب متقاضیان اکسپرس انتری از سیستم ابراز تمایل استفاده می کند. ساسکاچوان اولین پذیرش خود در سال جدید را در تاریخ ۱۶ ژانویه برگزار نمود و طی آن برای ۳۶۲ متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر نمود.

اگر نگاه خود را به ساحل غربی کانادا بچرخانیم، می بینیم استان بریتیش کلمبیا از طریق برنامه مهاجرت استانی خود در طول ماه ژانویه پذیرش های هفتگی برگزار نموده و طی این پذیرش ها، برای متقاضیان اکسپرس انتری که در دسته کارگر ماهر و فارغ التحصیل بین المللی ثبت نام کرده اند دعوتنامه صادر نموده است.

همچنین، ۹۱ تن از متقاضیان اکسپرس انتری که پروفایل ابراز تمایل خود را در پرینس ادوارد آیلند ثبت کرده اند، از جمله مهاجرانی بودند که طی پذیرشی که در تاریخ ۱۷ ژانویه برگزار شد، دعوتنامه دریافت کردند.   

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

جنگل ها و مراتع گچساران و باشت در آتش می سوزد…

فرماندار باشت گفت: ۴۰ نفر امدادگر از نیروهای دولتی و مردمی شهرستان‌های گچساران و باشت ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *