خانه / اخبار / اعتبارات پروژه های راه سازی استان اردبیل افزایش یافت…

اعتبارات پروژه های راه سازی استان اردبیل افزایش یافت…

به گزارش ایرنا ، محبوب حیدری روز چهارشنبه در جریان بازدید استاندار اردبیل از پروژه های راه سازی شهرستان خلخال افزود: در حالی که مجموع اعتبارات تخصیص یافته به طرح های راه سازی این استان در سال گذشته 160 میلیارد ریال بود، این میزان به 700 میلیارد ریال در هفت ماه امسال افزایش یافت.
وی گفت: در سال های اخیر توجه ویژه ای به اجرای پروژه های راه سازی خلخال و ارتقای شاخص راه های ارتباطی این شهرستان شده و این امر سبب افزایش میانگین شاخص بهره مندی مردم منطقه از راه های اصلی ، فرعی و راه ارتباطی آسفالت روستایی شده است.
وی اظهار داشت: عملیات اجرایی تعریض جاده و تبدیل راه فرعی خلخال به اسالم در حوزه استحفاظی این استان به طول 16کیلومتر با استفاده از سیستم بازیافت سرد با سیمان از سال گذشته شروع شده که این کار موجب افزایش مقاومت زیر سازی و آسفالت راه در مقابل سرما و یخبندان در این منطقه سردسیری خواهد شد.
حیدری افزود: برای اجرای این پروژه عرض 5.5 متری سابق این جاده به 11 متر و مطابق با شاخص راه اصلی ارتقا یافته و اداره کل راه و شهرسازی استان برای اجرای آن 140 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی هزینه کرده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: هم اکنون این جاده به عنوان نخستین راه اصلی ارتباطی خلخال به استان گیلان آماده بهره برداری بوده و با نصب گاردریل ، علایم ایمنی و هشدار دهنده و خط کشی جاده با صرف 20 میلیارد ریال اعتبار بزودی در اختیار مردم منطقه قرار خواهد گرفت.
اکبر بهنامجو ، استاندار اردبیل نیز در این بازدید با قدردانی از تلاش های صورت گرفته در اجرای پروژه تبدیل راه فرعی اسالم به خلخال به جاده اصلی گفت: 20 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز نصب امکانات ایمنی جاده از محل اعتبارات راهداری استان تامین خواهد شد.
جاده توریستی خلخال به اسالم به طول 71 کیلومتر از جمله راه های مهم منطقه برای دسترسی به استان همسایه گیلان است که 25 کیلومتر از این مسیر از جمله گردنه معروف الماس با 2 هزار و 300 متر ارتفاع از سطح دریاهای آزاد در حوزه استحفاظی استان اردبیل قرار دارد.
7119/6018

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

مردم تربت جام هفت میلیارد ریال به سیلزدگان کمک کردند…

مولوی شرف الدین جامی الاحمدی روز دوشنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در حضور ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *