خانه / اخبار / اعتبار پایاب سد گیوی تامین شد…

اعتبار پایاب سد گیوی تامین شد…

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو روز یکشنبه در جریان بازدید معاون رییس جمهوری از پایاب سد گیوی افزود: برای تکمیل پایاب این سد پیگیری ها لازم انجام و مقرر است 2هزار و 200 میلیارد ریال در این طرح سرمایه گذاری صورت گیرد.
وی گفت: تحقق این طرح فرصت های عظیم اشتغال و سرمایه گذاری را در این شهرستان فراهم می کند.
بهنامجو ادامه داد: این سد که پایاب آن بیش از هشت هزار هکتار زمین کشاورزی را پوشش خواهد داد، تحول بزرگی را در بخش کشاورزی منطقه ایجاد می کند.
استاندار اردبیل گفت: دولت توجه ویژه ای به طرح های اساسی استان دارد و نمونه آن تامین اعتبار مورد نیاز راه آهن و پایاب سدها است.
وحید کنعانی ، فرماندار کوثر هم در این جلسه با اشاره به اینکه این شهرستان داشته های ارزشمند خدادادی از طبیعت دلپذیر و موقعیت جغرافیایی کم نظیر گرفته تا چشمه های آب معدنی و انواع میوه های مرغوب را در خود جای داده ، گفت: این قابلیت ها زمینه بکری را برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری این شهرستان فراهم کرده است.
وی اضافه کرد: آبگرم معدنی گیوی، دریاچه سد گیوی و رودخانه ای که این سد روی آن بسته شده و نیز غار یخگان که در حوالی آن واقع است با مناظر و چشم اندازهای دلپذیر اطراف خود یک مثلت مهم گردشگری را در منطقه ایجاد کرده است.
فرماندار کوثر با اشاره به اینکه نقاط مختلف این شهرستان در زمان حاضر به واسطه 530 کیلومتر راه اصلی و فرعی به همدیگر متصل می شوند، گفت: 320 کیلومتر از این راه ها روستایی و بقیه اصلی است.
وی بیان کرد: تمام راه های اصلی کوثر و حدود 60 درصد از راه های روستایی در این شهرستان آسفالت هستند.
کنعانی خواستار تحقق اعتبار مورد نیاز پایاب گیوی شد و گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز برای پایاب ضمن اشتغال زایی فراوان امید جوانان برای کار و تلاش بیشتر می شود.
7110/6016

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

یک مسئول: 6000 زن سرپرست خانوار در زنجیره تولید قرار می گیرند…

اطهره نژادی روز پنجشنبه در سلسله نشستهای سال رونق تولید و کارگروه تخصصی جمعی از ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *