خانه / آلودگی هوا / افزایش ساخت و سازها هوای مونترال را غبارآلود کرده است

افزایش ساخت و سازها هوای مونترال را غبارآلود کرده است

افزایش ساخت و سازها هوای مونترال را غبارآلود کرده است

ظاهرا ساخت و ساز در شهر مونترال هیچ گاه به پایان نمی رسد. به نظر می رسد که با سردتر شدن آب و هوا برخی مناطق دست از کار کشیده اند ولی در هر صورت می توان حس کرد که این ساخت و سازها در حال تبدیل شدن به مشکلی بزرگ است، چرا که منجر به آلودگی شدید هوا و ایجاد گرد و غباری بیشتر از سطح معمول در مناطق اطراف مونترال گردیده است.

اکنون این سوال پیش می آید که اگر این آلودگی های ناشی از فعالیت های عمرانی در طی این سال ها، بیش از آنچه که تصور می شود برای محیط زیست و حتی سلامت ساکنان مضر باشد، چه باید کرد و چه کسی می داند این فعالیت های پیوسته، واقعا چه خطراتی دارند؟

بر اساس گزارش نهادهای ناظر بر پروژه ساخت بزرگراه سه طبقه Turcot Interchange، میزان گرد و غبار ناشی از ساخت و ساز به 13 برابر حد مجاز تعیین شده توسط دولت رسیده است. بیشترین حجم آلودگی در اوایل سال 2016 اتفاق افتاد، و در واقع مردم  ساکن در این منطقه بیش از دو سال است که با آلودگی هوا مواجه هستند. خودروهای پارک شده نزدیک به محل عملیات، اغلب با لایه ای ضخیم از گرد و غبار پوشیده شده اند و برخی از ساکنان حتی می توانند طعم غبار را در هوا حس کنند.

اگر چه این مسئله حل شده به نظر می رسد، اما قطعا اینطور نیست. طبق داده های جمع آوری شده توسط CBC News، سطح گرد و غبار همچنان از حد مجاز قانونی توصیه شده بیشتر است و مقدار آن بیش از 0.15 میلی گرم ذرات گرد و غبار در هر متر مکعب در طول 24 ساعت است.

از آنجا که پروژه Turcot Interchange در سال 2015 شروع شد، مردم محلی در مورد ایجاد گرد و غبار بیش از حد به سازمان حمل و نقل کبک شکایت کردند. بنابراین وزارتخانه مربوطه در نهایت اقدام به نصب حسگرهای آلودگی در نزدیک محل ساخت و ساز نمود.

خوشبختانه، بیشترین خطرات سلامتی ناشی از گرد و غبار سنگین، چندان جدی نبوده و موقتی است که از جمله می توان به سوزش و تحریک چشم و گلو اشاره کرد. با این وجود، گرد و غبار می تواند آلرژی فصلی و آسم را در مردم منطقه تشدید کند. اما پیامدهای زیست محیطی گرد و غبار بیشتر و پایدارتر است.

از آنجایی که گرد و غبار به سطح اوج خود رسیده است، اقداماتی برای تحت کنترل در آوردن آن در حال انجام است. وزارت حمل و نقل و راه ها، از ماشین های آب پاش برای جذب گرد و غبار در اطراف محل ساخت و ساز استفاده کرده و خدمه ها و کارگران پس از انجام عملیات های بزرگ، خیابان ها و پیاده رو ها را جارو می کشند. محدودیت های سرعت نیز برای جلوگیری از بلند شدن و انتشار گرد و غبار در نظر گرفته شده است.

اگرچه به نظر می رسد که آلودگی هوا نسبت به سال 2016 کمی کاهش یافته است، اما این پدیده همچنان به دلیل ادامه ساخت و سازها برقرار است.

علاوه بر این، همزمان با آغاز دیگر پروژه های مربوط به زیرساخت های کلیدی، تعداد سایت های عمده و بزرگ ساخت و ساز در شهر در حال افزایش است. برای مثال، طی هفته گذشته، کارگران شروع به تخریب یک پل راه آهن که از بزرگراه 40 عبور می کرد، نمودند.

بنابراین شاید بتوان گفت وجود گرد و غبار ممکن است به یکی از واقعیت های زندگی در مونترال تبدیل شود.

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

تور قشم 8 فروردین 98

قیمت از 1360000 اقامت 4 شب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *