خانه / اخبار / اقتصاد مقاومتی با شرکت های دانش بنیان تحقق می یابد…

اقتصاد مقاومتی با شرکت های دانش بنیان تحقق می یابد…

به گزارش ایرنا، سورنا ستاری عصر روز سه شنبه در ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی یزد با اشاره به اینکه دولت برای تحقق اهداف نظام و انقلاب در راستای تولید و اشتغال زمینه های لازم را فراهم می کند، افزود: اقتصاد دانش بنیان همان کسب و کارهای جدید بر اساس نیاز کشور و مردم است .
وی ادامه داد: برای رسیدن به اقتصاد دانش بنیان، ایجاد کارآفرینی صحیح ، تولید و اشتغال در کشور باید همه در کنار هم با جدیت و حساسیت و حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاران اقدام کنیم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان اینکه ایران در طول تاریخ در عرصه های مختلف سرآمد بود، تصریح کرد: برای اینکه در اقتصاد دانش بنیان و کارآفرینی موفق باشیم باید دانشگاه های به وظابف خود عمل کنند.
ستاری با اشاره به اینکه دانش هیچگاه با پول قابل خریداری نیست و پژوهش هایی که با پول دولت انجام شود محصول مناسبی ندارد به اهمیت جلب مشارکت بخش خصوصی و حضور جوانان و استفاده از ایده های این نسل تاکید کرد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری تاکید کرد: برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان باید با برنامه ریزی مدون نسبت به اصلاح شیوه‌های اشتغالزایی گام های جدی برداشت و قطعا باید زیرساخت‌ها را اصلاح کرد.
ستاری خاطر نشان کرد: شرایط به گونه ای است که دیگر کسب و کارهای سنتی نمی تواند جوابگوی اشتغال جوانان باشد و باید زمینه حضور و فعالیت نسل جوان را با فعالیت های جدید تولیدی فراهم کرد.
وی گفت: در دنیای کنونی بدون شک با اقتصاد متکی بر فروش نفت نمی توان در تولید و اشتغال و اهداف اقتصادی مورد نیاز کشور به موفقیت رسید و باید یک نگرش جدید در اقتصاد دانش بینان به وجود آید.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به اهمیت نوآوری و خلاقیت در بین جوانان برای تولید و اشتغال اشاره کرد و یادآور شد: یکی از بزرگترین خیانت‌ها به فرزندان این است که تلاش می شود همه استخدام شوند چون این هدف موجب از بین رفتن خلاقیت آنها می شود.
ستاری همچنین با اشاره به قیمت هر بشکه نفت خام گفت: اگر فرض شود فردی یک شیشه عطر از خارج از کشور 100 دلار خریداری کند، به این معناست که چند هزار لیتر نفت خام از کشور خارج کرده است.
وی تصریح کرد: هم اکنون در محیط کسب و کار جدید 140 نوع خدمت در راستای اقتصاد دانش بنیان ارائه می شود و این خود زمینه ای برای رونق تولید و اشتغال و خدمت به مردم و کشور است.
به گزارش ایرنا، ستاری در سفر یک روزه به یزد از شرکت‌ های دانش بنیان واقع در شهرک صنعتی و پارک علم و فناوری بازدید کرد .
7536/ 2047/

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

حقایق عجیب و شگفت انگیز آنتالیا که شما را علاقه مند سفر به این شهر می کند

در این مطلب  به حقایق عجیب و شگفت انگیز آنتالیا که شما را علاقه مند ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *