خانه / اخبار / امام جمعه رشت: فرهنگ بومی در ساخت و سازها لحاظ شود…

امام جمعه رشت: فرهنگ بومی در ساخت و سازها لحاظ شود…

گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان به ایرنا حاکیست، آیت الله رسول فلاحتی روز یکشنبه در دیدار با مدیرکل و معاونان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به مناسبت چهلمین سالروز صدور حساب 100 امام با تبریک ایام شعبانیه اظهار کرد: در سال جدید امیدوارم بنیاد مسکن خدمات گسترده تر و عمیق تری به جامعه هدف ارائه کند.
وی به اجرای طرح هادی در روستاها توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: طرح هادی در جانمایی زمین های روستایی بسیار تاثیرگذار است و این امر می تواند اقتصادزا باشد.
امام جمعه رشت با بیان اینکه اطلاع رسانی نسبت به فعالیت های انجام شده توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای محرومان حائز اهمیت است، تصریح کرد: بنیاد مسکن در حوادث غیر مترقبه خوش درخشیده است.
آیت الله فلاحتی، خواستار احداث بناهای مستحکم توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای محرومان به ویژه در روستاها شد و بیان کرد: یکی از مشکلات ساختمان ها در سیل اخیر کیفی نبودن ساخت و سازها است.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه فکر ایرانی دارای خلاقیت بسیار است، خاطرنشان کرد: استفاده از مهندسان خبره برای ساخت و سازها مهم است.
آیت الله فلاحتی، استفاده از افراد دست پاک، چشم پاک و دارای اراده بر کار و استحکام بناها را موثر ذکر کرد و یادآور شد: خودصیانتی را در خود بیشتر کنید تا پس از یک عمر خدمت احساس آرامش داشته باشید.

**مقاوم سازی 150 هزار مسکن روستایی در گیلان
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان نیز در دیدار مذکور به احداث 30 هزار مسکن مهر توسط این بنیاد در شهرهای زیر 25 هزار جمعیت در استان اشاره کرد و گفت: 96 درصد از جامعه هدف در خانه های مذکور ساکن شدند.
محمد اکبرزاده به اجرای طرح مقاوم سازی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روستاها اشاره کرد و افزود: از سال 84 تاکنون تعداد 150 هزار خانه روستایی در گیلان مقاوم سازی شده و رتبه نخست کشوری را کسب کردیم.
وی با اشاره به اجرای طرح های هادی روستایی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بیان کرد: شاخص طرح هادی گیلان به 47.8 درصد رسیده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان از صدور 145 سند روستایی با اجرای طرح هادی در استان خبر داد و تصریح کرد: سال 98 تعداد 20 هزار سند روستایی دیگر به مردم واگذار می شود.
7296/2007/

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

کانادا با بحران کمبود نیروی کار روبروست!

گمان نمی کنیم این نکته بر همراهان ویزا موندیال پوشیده باشد که کانادا، حداقل در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *