خانه / اخبار تحصیلی / انتاریو استفاده از تلفن همراه در کلاس درس را ممنوع می کند

انتاریو استفاده از تلفن همراه در کلاس درس را ممنوع می کند

انتاریو استفاده از تلفن همراه در کلاس درس را ممنوع می کند

طرح ممنوعیت استفاده از تلفن های همراه در طول زمان آموزش در کلاس های انتاریو از ماه سپتامبر اجرایی خواهد شد. با توجه به بروز اوتیسم در برخی کودکان به دلیل استفاده از تلفن همراه، برخی رسانه ها اخباری  مبنی بر عدم تامین بودجه اوتیسم منتشر کردند.

Lisa Thompson وزیر آموزش و پرورش گفت که به زودی بیانیه ای رسمی در این رابطه اعلام خواهد شد. وی افزود:”دانش آموزان انتاریو باید بتوانند بر پروسه یادگیری خود تمرکز کنند نه تلفن همراهشان. با ممنوعیت استفاده از تلفن همراه که موجب حواس پرتی دانش آموزان می شود، به آنها کمک می کنیم تا بر کسب مهارت های اساسی مانند خواندن، نوشتن و ریاضی تمرکز کنند.”

 برخی از مدارس در حال حاضر نیز چنین سیاست های مشابهی را اجرا می کنند، اما مقامات استانی دستورالعمل هایی برای همه مدارس دولتی طی سال تحصیلی 2020-2019 صادر خواهند کرد. چگونگی اعمال ممنوعیت بر عهده هیات مدیره مناطق و مدیران مدارس می باشد.

در مواقعی که معلمان می خواهند از تلفن های همراه به عنوان بخشی از روش آموزشی استفاده کنند و یا به دلایل پزشکی و برای دانش آموزان دارای نیازهای خاص، استثنائاتی در نظر گرفته می شود.

بیشترین نگرانی ها پیرامون بحث بازگشت کودکان مبتلا به اوتیسم به مدارس در اول آوریل و عدم پشتیبانی مناسب در این زمینه می باشد. خانم Thompson بر لزوم اختصاص بودجه اضافی برای هیات های مدرسه و ارائه آموزش به معلمان تاکید کرد، چون به زودی صدها کودک وارد مدرسه خواهند شد.

 تغییراتی که دولت در برنامه اوتیسم انتاریو تا اول آوریل ایجاد خواهد کرد، مورد انتقاد شدید والدین و برخی حامیان قرار گرفته است، چرا که می گویند کودکان در حال حاضر سطوح درمانی مورد نیاز را دریافت نمی کنند.

دولت Tory سال گذشته مشاوره های آموزشی انجام داد که علاوه بر بحث درباره ورود آموزش های جنسی در برنامه درسی به بررسی بازخورد استفاده از تلفن همراه در کلاس درس پرداخت. حدود 97 درصد از پاسخ دهندگان از طرح ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در کلاس حمایت کردند.

محافظه کاران پیشرو این ممنوعیت را در خط مشی خود در طی مبارزات انتخاباتی سال گذشته پیشنهاد کرده بودند.

هیات مدیره مدارس تورنتو (TDSB) مدتی از طرح ممنوعیت تلفن همراه استفاده کرد، اما پس از چهار سال آن را لغو نمود تا به معلمان اجازه دهد آنطور که برایشان مناسب تر است مطالب را در کلاس هایشان ارائه دهند. آنها معتقدند ممنوعیت کامل استفاده از تلفن همراه در کلاس درس غیرممکن بوده و کنترل بیش از حد استفاده از فناوری موجب محدودیت های آموزشی خواهد شد.

TDSB مسئولان آموزشی را به استفاده مناسب از تکنولوژی در کلاس های درس تشویق می کند.

یک مقاله علمی در دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن در سال 2015 نشان داد که اعمال ممنوعیت استفاده از تلفن های همراه، موجب بهبود عملکرد دانش آموزان در امتحانات گردیده است. این پیشرفت ها حتی تا حد زیادی در میان دانش آموزانی مشاهده شده است که به طور معمول پایین ترین رتبه را داشته اند.

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

قاره آمریکا

آشنایی با قاره آمریکا به صورت کلی قاره آمریکا به سه قسمت آمریکای شمالی، آمریکای ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *