خانه / اخبار / انتاریو جزییات بیشتری در مورد تغییرات مسیرهای مهاجرتی خود منتشر کرد

انتاریو جزییات بیشتری در مورد تغییرات مسیرهای مهاجرتی خود منتشر کرد

مهاجرت به کانادا

اخیرا استان انتاریو تغییراتی را در مسیرهای مهاجرتی برنامه مهاجرت استانی خود اعمال کرده است که خبر آن قبلا در وبسایت و شبکه های اجتماعی ویزا موندیال منتشر شد. گرچه در آن خبر جزییات این تغییرات بیان نشده بود اکنون اما انتاریو جزییات این تغییرات را هم منتشر کرده است. دو تغییر عمده در بودجه سال ۲۰۱۹ ایجاد شده که یکی از آنها کاهش حد اقل سرمایه و ثروت شخصی برای مسیر مهاجرتی کارآفرین یا Entrepreneur است و دیگری، افزودن هفت شغل جدید به فهرست مشاغل مورد نیاز در مسیر مهاجرتی   Employer Job Offer: In-Demand Skills Stream است.

از سوی دیگر، انتاریو می خواهد به مسیر مهاجرتی Corporate هم پایان دهد و علاوه بر این در برخی مسیرهای مهاجرتی مرتبط با اکسپرس انتری نظیر اولویت های سرمایه انسانی، اسکلید ورکر فرانسوی زبان و Skilled Trades هم تغییرات اندکی در رابطه با شرایط و الزامات انجام بدهد. گفتنی است برنامه مهاجرت استانی هدف از اعمال این تغییرات را بهبود واکنش خود به نیاز بازار کار و کارفرمایان و نیز حمایت از مناطقی که معمولا مهاجران زیادی به آنجا نمی روند عنوان کرده است.

تمام این تغییرات از روز ۳۰ می ۲۰۱۹ و بعد از گذشت بازه زمانی مشورتی ۴۵ روزه اجرایی خواهند شد. در این مطلب می خواهیم نگاهی بیندازیم به تغییراتی که در دسته های مهاجرتی زیر اعمال شده اند:

  • Entrepreneur Stream
  • Employer Job Offer: In-Demand Skills Stream
  • Express Entry-aligned streams
  • Masters و  PhD
  • Corporate Stream

مسیر مهاجرتی Entrepreneur

انتاریو در بودجه خود بیان کرده است که تغییرات ایجاد شده در سرمایه و ثروت شخصی برنامه مهاجرت استانی باعث رقابتی تر شدن انتاریو نسبت به سایر استان های کانادا می شود و متقاضیان بیشتری را به این استان می کشاند. مسیر مهاجرتی Entrepreneur (کارآفرین) به متقاضیان تازه وارد اجازه راه اندازی کسب و کار یا خرید کسب و کار را در استان انتاریو می دهد. این مسیر مهاجرتی طبیعتا متقاضیان را ملزم به داشتن میزان معینی از سرمایه و ثروت می کند که البته در برخی شرایط خاص، این میزان ممکن است به نصف تقلیل یابد. در جدول زیر میزان سرمایه مورد نیاز در حال حاضر و میزان سرمایه مورد نیاز بعد از اجرایی شدن تغیرات ارائه شده اند.  

میزان سرمایه مورد نیاز بعد از اجرایی شدن تغییرات

میزان سرمایه مورد نیاز در حال حاضر  

۶۰۰ هزار دلار

۱ میلیون دلار – حداقل – سرمایه برای کارآفرینانی که می خواهند در تورنتوی بزرگ (GTA)  کسب و کار راه اندازی کنند

۲۰۰ هزار دلار

۵۰۰ هزار دلار – حد اقل – سرمایه برای کارآفرینانی که می خواهند خارج از محدوده ی (GTA) کسب و کار راه اندازی کنند

۲۰۰ هزار دلار

۵۰۰ هزار دلار – حد اقل – سرمایه برای کارآفرینانی که می خواهند در بخش ارتباطات دیجیتال/فناوری اطلاعات سرمایه گذاری کنند فارغ از مکان سرمایه گذاری

این تغییرات میزان سرمایه شخصی مورد نیاز را هم دستخوش تغییر و کاهش قرار داده است.

میزان ثروت شخصی مورد نیاز بعد از اجرایی شدن تغییرات

میزان ثروت شخصی مورد نیاز در حال حاضر

۸۰۰ هزار دلار

۱۵۰۰۰۰۰ دلار – حداقل – سرمایه برای کارآفرینانی که می خواهند در تورنتوی بزرگ (GTA) کسب و کار راه اندازی کنند

۴۰۰ هزار دلار

۸۰۰ هزار دلار – حد اقل – سرمایه برای کارآفرینانی که می خواهند خارج از محدوده ی (GTA) کسب و کار راه اندازی کنند

۴۰۰ هزار دلار

۸۰۰ هزار دلار – حد اقل – سرمایه برای کارآفرینانی که می خواهند در بخش ارتباطات دیجیتال/فناوری اطلاعات سرمایه گذاری کنند فارغ از مکان سرمایه گذاری

همچنین باید گفت که در حال حاضر از جمله شریط این برنامه مهاجرتی این است که متقاضیان باید ظرف مدت ۲۰ ماه از تاسیس و راه اندازی کسب و کار خود فارغ از موقعیت جغرافیایی و صنعت کسب و کار خود حد اقل دو شغل دائمی و بلند مدت ایجاد کنند. اما بعد از تاریخ ۳۰ ماه می ۲۰۱۹ این شرایط به الزامات زیر تغییر خواهند یافت:

  • کسب و کاری که در منطقه تورنتوی بزرگ واقع شده است باید ظرف مدت ۲۰ ماه بعد از راه اندازی و تاسیس حد اقل دو شغل دائمی و بلند مدت برای شهروندان و دارندگان اقامت دائم کانادا ایجاد کند
  • کسب و کاری که خارج از منطقه تورنتوی بزرگ واقع شده است و یا در بخش ارتباطات دیجیتال و فناوری اطلاعات فعالیت دارد می بایست ظرف مدت ۲۰ ماه بعد از راه اندازی و تاسیس تنها یک شغل دائمی و بلند مدت برای شهروندان و دارندگان اقامت دائم کانادا ایجاد کنند

شغل هایی که ایجاد شده اند باید به مدت حد اقل ۱۰ ماه به طور پیوسته قبل از ارائه گزارش نهایی به برنامه مهاجرت استانی پر شوند. همچنین، شغل ها باید در هنگام ارائه گزارش و نیز صدور دعوتنامه برای متقاضی همچنان وجود داشته باشند. از دیگر شرایط و تغییرات می توان به ملزم بودن متقاضیان به داشتن سابقه کار در مدیریت کسب و کار و یا داشتن تجربه در بخش تصمیم گیری های ارشد اشاره کرد.

مسیر مهاجرتی Employer Job Offer: In-Demand Skills

در بودجه ۲۰۱۹ انتاریو عنوان شده که رانندگان کامیون و پرستاران خانگی به فهرست مشاغل مورد نیاز در این مسیر مهاجرتی افزوده شده اند. و این نیازهای بازار کار و کارفرمایان را بهتر انعکاس می دهد. این مسیر مهاجرتی همچنین از کارفرمایانی که با کمبود نیرو در مشاغلی که در دسته بندی ملی مشاغل سطح مهارتی C یا D مواجه هستند حمایت می کند. این تغییرات باعث شده اند که به سه شغل قبلی هفت شغل دیگر هم افزوده شود:

NOC 3413 : کمک پرستاران و کمک بهیاران

NOC 4412 : پرستاران خانگی و مشاغل مرتبط به استثنای مشاغلی نظیر نظافت خانه و خانه داری

NOC 7511 : رانندگان کامیون

معیارهای اصلاح شده این مسیر مهاجرتی همچنین باعث کاهش حداقل سابقه کار در ازای دریافت دستمزد متقاضی در انتاریو شده است. پیش از این متقاضی می بایست بین یک سال تا ۹ ماه سابقه کار در ازای دریافت دستمزد می داشت.  

برنامه های مرتبط با اکسپرس انتری  

برنامه مهاجرت استانی انتاریو سه مسیر مهاجرتی مرتبط با سیستم اکسپرس انتری فدرال دارد. اولویت های سرمایه انسانی، اسکیلد ورکر فرانسوی زبان و Skilled Trades. تغییرات و اصلاحات جدیدی که در این سه مسیر به وجود آمده تاریخ شروع سابقه کار را عوض کرده است. با اینکه قبلا سابقه کار متقاضی از زمانی که از طرف انتاریو Notification of Interest دریافت می کرد ارزیابی می شد طبق معیارهای جدید سابقه کار از تاریخی ارزیابی می شود که متقاضی درخواست انتخاب استاتی ارائه کرده است.

این هر سه مسیر مهاجرتی مرتبط با اکسپرس انتری به برنامه مهاجر تاستانی اجازه می دهند تا در صف انتظار اکسپرس انتری به دنبال متقاضیانی بگردد که واجد شرایط فدرال و استانی هستند. متقاضیانی که درخواست انتخاب استانی می دهند و از طرف استان انتخاب می شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی دریافت می کنند.

مسیرهای مهاجرتی فارغ التحصیلان مقطع PhD و Masters

به موجب تغییرات اعمال شده، متقاضیان مسیرهای مهاجرتی فارغ التحصیلی در مقاطع PhD و Masters یا باید اثبات کنند که مدارک تحصیلی خود را از دانشگاه و موسسه واجد شرایط انتاریو اخذ کرده اند و یا از موسسه آموزش واجد شرایط انتاریو نامه ای ارائه کنند مبنی بر اینکه شرایط الزامی را برای اخذ مدرک دارا هستند. البته در این تغییرات بیان نشده که چه چیزی اثبات کننده این مطلب است.

علاوه بر اینها، از تاریخ صدور مدرک یا نامه ی ارائه شده هنگام ارائه تقاضا، نباید بیش از دو سال گذشته باشد.

اتمام مسیر مهاجرتی Coporate

و آخرین تغییر در مسیرهای مهاجرتی مربوط به این مسیر مهاجرتی. انتاریو قصد داشت از این طریق کسب و کارهای بین المللی را جذب کند. اما گویا در این مسیر ناکام بوده و از این رو تصمیم به اتمام مسیر مهاجرتی Coporate گرفته است.

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

مصاحبه آقای محمد بهرام پور جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش

تبریک به آقای محمد بهرام پور بابت اخذ ویزای تحصیلی اتریش تصویر زیر استیکر ویزای ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *