خانه / اخبار و مقالات / اپوزیسیون سودان نافرمانی مدنی را متوقف می‌کند

اپوزیسیون سودان نافرمانی مدنی را متوقف می‌کند

یک منبع در ائتلاف اپوزیسیون آزادی و تغییر اعلام کرد، نافرمانی مدنی در پاسخ به میانجی‌گری اتیوپی از ساعت سه و نیم بعد از ظهر امروز (سه شنبه) به وقت محلی لغو می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، این منبع گفت، میانجی‌گر اتیوپیایی تصریح کرده که شورای نظامی شروط ائتلاف را برای از سرگیری مذاکرات پذیرفته است که این مذاکرات مستقیما صورت نمی‌گیرد.

به گفته این منبع، میانجیگر اتیوپیایی اعلام کرد، مقامات خارطوم دو رهبر ائتلاف آزادی و تغییر یعنی محمد عصمت و عادل المفتی را امروز آزاد می‌کنند.

در ارتباط با نقطه نظرات این ائتلاف درباره دولت، منبع مذکور گفت، گروه‌های آزادی و تغییر با نامزدی عبدالله حمدوک به عنوان نخست وزیر موافقت کرده و نامش را هنگام سفر به خارطوم طی هفته آتی به ریاست کابینه ارائه می‌دهد تا برای تشکیل دولت در شورای نظامی همکاری کند.

وی موافقت ائتلاف با نامزدی هشت تن از اعضای شورای حاکمیتی بر اساس پیشنهاد اتیوپی را کاملا رد کرد. اتیوپی پیشنهاد داده است که شورای حاکمیتی با اکثریت غیرنظامیان و به صورت ریاست دوره‌ای تشکیل شود.

این منبع ادامه داد: توافق کردیم که همه اقشار گروه‌های آزادی از مناطق مختلف سودان عضو شورای حاکمیتی شوند تا ما به این ترتیب از آمادگی خود برای تحویل قدرت اطمینان حاصل کنیم.

انتهای پیام

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

تیم‌ ملی بسکتبال ایران فردا عازم چین می‌شود + ترکیب

تیم ملی بسکتبال ایران برای حضور در جام‌جهانی ۲۰۱۹ چین فردا (سه‌شنبه) عازم چین می‌شود. ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *