خانه / اخبار / ایران جزو 9 کشور دارنده چرخه فناوری فضایی است…

ایران جزو 9 کشور دارنده چرخه فناوری فضایی است…

گزارش شامگاه یکشنبه روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا حاکیست؛ مرتضی براری در دیدار با استاندار گیلان، با بیان توضیحاتی در خصوص اقدامات و دستاوردهای سازمان فضایی و جایگاه ایران در صنعت فضایی بین المللی اظهار داشت: کشور ایران در حوزه فضایی با استفاده از توان متخصصان بومی، دستاوردهای مهمی کسب کرده و از معدود کشورهایی است که به تمامی چرخه دانش و فناوری فضایی دست یافته و توانسته این دانش را بومی سازی کند.
وی با اشاره به زیرساخت های توسعه فضایی در کشور خاطر نشان کرد: ایجاد زیر ساختارهای لازم موجب شده تا امروز به چرخه کامل داده های فضایی دست یابیم و جزو 9 کشور دارنده چرخه فناوری فضایی باشیم.
براری همچنین با تاکید بر ضرورت حضور شرکت های دانش بنیان در بخش های فضایی افزود: بر اساس آمارها، 76 درصد اقتصاد فضا توسط بخش خصوصی مدیریت می شود و شرکت های دانش بنیان نیز در کل زنجیره ارزش فضا حضور دارند و ما نیز در تلاش هستیم تا این بخش را تقویت کنیم.
رئیس سازمان فضایی کشور با اشاره به ضرورت استفاده از داده های ماهواره ای برای مدیریت بهینه منابع سرزمینی گفت: اعلام آمادگی می کنم که در حوزه داده های فضایی و ایجاد بستر و سامانه جهت تجمیع همه ظرفیت های بالقوه و بالفعل گیلان، سرمایه گذاری های لازم را با همکاری استانداری گیلان و دستگاه های مربوطه به عنوان استان پایلوت انجام دهیم.
مصطفی سالاری استاندار گیلان نیز با اشاره به اهمیت اطلاعات مکانی در دنیا گفت: داده های ماهواره ای ضمن اینکه در تصمیمات سطح کلان تاثیرگذار است، اطلاعاتی مکان محور دقیقی را در حوزه های مختلف در اختیار علاقمندان جهت تصمیم گیری های خرد و کلان قرار می دهد.
وی به قابلیت های استان گیلان در حوزه گردشگری و کشاورزی اشاره کرد و افزود: برخورداری از سامانه اطلاعات مکان محور با بکارگیری تصاویر ماهواره ای و اطلاعات توصیفی دستگاه های اجرایی مختلف می تواند در حوزه سرمایه گذاری و ایجاد ارزش افزوده و تسهیل و دقت تصمیم گیری ها بالاخص در حوزه کسب و کار، کارآفرینی و سرمایه گذاری موثر بوده و در معرفی فرصت ها، رفع موانع و تسهیل و تسریع کار موثر باشد.
نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد: استانداری گیلان آمادگی دارد تا در راستای استفاده از اطلاعات جغرافیایی و مکان محور فضایی با همکاری و پشتیبانی سازمان فضایی کشور، به عنوان استان الگو سامانه اطلاعات جغرافیایی را راه اندازی کرده و مورد بهره برداری قرار دهد.
7296/2007/

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر در سمت خود ابقا شد…

به گزارش ایرنا، همچنین مختار قاسمی، حسین باباخانی، امیر شهریاری، عبدالرسول ابراهیمی با کسب اکثریت ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *