خانه / اخبار / بانک ها روند پرداخت تسهیلات اشتغال را بهبود بخشند…

بانک ها روند پرداخت تسهیلات اشتغال را بهبود بخشند…

به گزارش ایرنا، باب الله فتحی روز دوشنبه در جلسه اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان ملایر افزود: هیچ کوتاهی در روند ایجاد اشتغال و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی بویژه روستایی پذیرفته نیست و همه باید به جد پای کار باشیم.
وی با بیان اینکه طی ماه های گذشته روند پرداخت تسهیلات اشتغال بویژه روستایی در این شهرستان شتاب گرفت و روند رو به جلو است گفت: در فرصت باقیمانده تا پایان سال رقم پرداخت تسهیلات باید افزایش پیدا کند.
فرماندار ویژه ملایر بیان کرد: بانک توسعه تعاون همچنان همکاری لازم را برای پرداخت تسهیلات اشتغال ندارد و تا 2 هفته آینده باید این شرایط تغییر کند.
فتحی ادامه داد: در این مدت مدیران دستگاه های اجرایی و بانک ها باید گزارش کاملی از تعداد اشتغال ایجاد شده و رقم تسهیلات پرداختی خود در حوزه اشتغال را ارایه دهند.
وی با تاکید بر اینکه بانک ها باید شرایط را برای پرداخت تسهیلات اشتغال آسان کنند، افزود: در فرصت باقیمانده باید در روند پرداخت تسهیلات اشتغال در این شهرستان به نتیجه مطلوب و مثبتی برسیم.
معاون استاندار همدان با بیان اینکه تعداد محدودی از بانک ها همراهی لازم را برای پرداخت تسهیلات اشتغال داشته اند و این زحمات آنها قابل تقدیر است، ادامه داد: در برخی حوزه های بانکی نیز سخت گیری هایی برای پرداخت تسهیلات وجود دارد.
فتحی بیان کرد: از سهم 43 میلیارد و 300 میلیون ریالی کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان در ایجاد اشتغال تاکنون 25 میلیارد و 350 میلیون ریال معادل 58.5 درصد این تسهیلات توسط بانک ها پرداخت شده است.
رییس اداره بهزیستی ملایر نیز در این جلسه گفت: سهمیه امسال ما در تسهیلات اشتغال 40 میلیارد ریال بود که از این رقم تاکنون 15 میلیارد و 400 میلیون ریال آن پرداخت شده است.
حجت الاسلام حمید تکلو ادامه داد: در اشتغال روستایی نیز 19 پرونده با میزان تسهیلات 17 میلیارد ریال به استان ارسال و در سامانه کارا ثبت شده است.
وی خواستار همکاری بیشتر بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغال به خانواده های زیر پوشش بهزیستی شد و افزود: مهلت زیادی برای جذب این میزان سهمیه تسهیلات اشتغال نداریم.
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ملایر نیز در این نشست به روند مثبت پرداخت تسهیلات اشتغال در بانک ملی اشاره و بیان کرد: در مصوبات تسهیلات اشتغال پایدار روستایی با 382 میلیارد و 840 میلیون ریال رتبه نخست را در عقد قرارداد داریم.
غلامرضا کارگر ادامه داد: از این میزان تاکنون 314 میلیارد ریال آن پرداخت شده است.
وی گفت: در تسهیلات اشتغال فراگیر نیز سهمیه شهرستان 570 میلیارد ریال بود که پرداختی های ما زیر 10 میلیارد ریال است و بانک ها از پذیرش بسیاری از طرح ها خودداری می کنند.
کارگر یادآور شد: سهمیه اشتغال امسال ملایر هنوز اعلام نشده است و از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و 864 مورد اشتغال در سامانه رصد ثبت شده است.
به گزارش ایرنا، سهمیه اشتغال شهرستان ملایر در سال گذشته سه هزار و 364 تن بود که تاکنون از این تعداد سه هزار و 140 مورد در سامانه ثبت شده است.
7528/2090

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

110 کیلومتر راه روستایی در رفسنجان احداث شد…

احمد انارکی محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رفسنجان بیش ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *