خانه / اخبار / با ایجاد یازده هزار شغل در ماه اکتبر، نرخ بیکاری کانادا به 5.8 درصد رسید

با ایجاد یازده هزار شغل در ماه اکتبر، نرخ بیکاری کانادا به 5.8 درصد رسید

با افزایش 11،000 شغل در ماه اکتبر، نرخ بیکاری کانادایی ها به 5.8 درصد رسید

از سال گذشته میلادی تاکنون 205 هزار موقعیت شغلی در کشور کانادا ایجاد شده است. مرکز آمار کانادا در روز جمعه اعلام کرد که در ماه میلادی گذشته (اکتبر)، با وجود اینکه تعداد افراد کمتری در جستجوی کار بوده اند، 11،200 موقعیت شغلی به بازار کار افزوده شده است.

بررسی های ماهانه آژانس اطلاعاتی نیروی کار کانادا نشان می دهد که بیش از 18،705،000 نفر از مردم کانادا که 15 سال یا بیشتر سن داشته اند، گفته اند که در ماه گذشته دارای شغل بوده اند، که نسبت به تعداد 18،693،000 نفر شاغل در ماه سپتامبر، افزایش نشان می دهد. ارقام مربوط به ماه اکتبر نشان دهنده این است که در سال گذشته تقریبا 206 هزار شغل جدید به بازار کار کانادا اضافه شده است.

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط بلومبرگ، اقتصاددانان انتظار داشتند با توجه به پیش بینی های صورت گرفته مبنی بر افزایش 15 هزار فرصت شغلی جدید، ارقام ماهانه کمی بالاتر از این مقدار باشد. اگرچه این رقم کمتر از حد انتظار بود ولی با این حال، میزان افزایش فرصت های شغلی در ماه اکتبر به اندازه ای کافی بود تا میزان بیکاری در طی ماه به تدریج به 5.8 درصد برسد. از آنجایی که بیش از 18 هزار نفر گزارش دادند که در طول ماه به طور داوطلبانه محیط کاری خود را ترک کرده اند، این بدان معنا است که آنها در رده افرادی که به طور غیر ارادی بیکار شده اند طبقه بندی نمی شوند.

با افزایش 11،000 شغل در ماه اکتبر، نرخ بیکاری کانادایی ها به 5.8 درصد رسید

 

نرخ بیکاری کانادا در سال گذشته بین 5.8 و 6.2 درصد بوده است. با وجود پایین آمدن نرخ بیکاری و افزایش کوچک در ایجاد اشتغال، Brian DePratto، اقتصاددان بانک  Toronto-Dominion، گفته که در مجموع، این گزارش دلایلی برای ایجاد نگرانی نشان داده است. او گفت:”اجازه ندهید که کاهش میزان بیکاری شما را فریب دهد؛ این یک برداشت ساده انگارانه است؛ زیرا کاهش نرخ بیکاری می تواند تا حد زیادی منجر به کاهش تمایل کانادایی ها برای ورود به بازارهای کار شود، و این قطعا می تواند نشانه دلگرم کننده ای نباشد.”

با نگاهی به آمار متوجه خواهید شد نرخ مشارکت کانادایی ها در بازار کار از 65.8 درصد در سال 2017 میلادی، به 65.2 درصد در اکتبر سال جاری کاهش یافته است.

او همچنین اشاره کرد که اکثر مشاغل تمام وقت مربوط به افرادی است که شرایط کاری خود را به عنوان خود اشتغالی توصیف می کنند، که این لزوما چیز بدی نیست، اما نشانه ای از قدرت و ثبات هم نیست. در طول ماه اکتبر، اقتصاد کانادا موجب اضافه شدن تقریبا 34 هزار شغل تمام وقت به بازار کار گردید، ولی این افزایش، با از دست دادن 22،600 موقعیت شغلی پاره وقت خنثی شد.

این افزایش فرصت های شغلی به تفکیک استان های کانادا بدین شرح بود:

  • استان کبک بیش از 9 هزار شغل اضافه کرد.
  • استان مانیتوبا 1800 شغل اضافه کرد.
  • استان های انتاریو و ساسکاچوان هر کدام 2500 موقعیت شغلی اضافه کردند.

در استان های دیگر، در ماه اکتبر، تعداد افراد کمتری نسبت به ماه سپتامبر مشغول به کار شدند. در مجموع انتظار می رود تا پایان سال جاری موقعیت های شغلی بیشتری در شهرهای بزرگ کانادا فراهم شوند.

 

 

 

جهت کسب اطلاعات تکمیلی می توانید مقالات زیر را نیز مطالعه فرمایید.

10 شغل پرمتقاضی در کانادا در سال 2020

پیشنهاداتی به مهاجران تازه وارد برای یافتن شغل مناسب

پنج فرصت شغلی دورکاری با درآمد بالای پنجاه هزار دلار در سال

کبک؛ بهترین استان کانادا در فرصت های شغلی

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

هتل یاقوت شرق

هتل YaqotSharq

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *