خانه / اخبار / برخی تبعیض ها موجب محرومیت مناطقی از کشور شده است…

برخی تبعیض ها موجب محرومیت مناطقی از کشور شده است…

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی عصر پنجشنبه در نشست بررسی مشکلات ارزی شرکت های صادرکننده چهارمحال و بختیاری با حضور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: این تبعیض ها در مسائل اقتصادی مشهود است و سبب شده تا استانهای کوچک از قبیل چهارمحال و بختیاری نتواند همپای سایر دیگر مناطق رشد کند.
وی ادامه داد: هزینه های راه اندازی فعالیت های اقتصادی در همه مناطق کشور یکسان نیست و این موضوع سب شده تا سرمایه گذاران، شهرهای بزرگ را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند و مناطق کمتر برخوردار از این موضوع بی نصیب باشند.
عباسی تصریح کرد: برای ایجاد تعادل و توازن اقتصادی در کشور ضمن آنکه باید قوانین موجود اصلاح شود باید برای جذب سرمایه گذاران در استانهای کوچک مشوق هایی در نظر گرفته شود.
در این نشست نمایندگان برخی واحدهای تولیدی و صنعتی استان، کمبود نقدینگی در پی تکانه های ارزی، مالیات های هنگفت، بروکراسی اداری، عوارض گمرکی و صادراتی، خشکسالی و پیامدهای ناشی از کم آبی، مشکل در تامین تهیه مواد اولیه و گرانی این مواد، نبود زیرساخت های حمل و نقل و بی ثباتی قیمت ارز را از مهمترین مشکلات و دغدغه های خود مطرح کردند.
در این نشست همچنین راهکارهای حمایت از سرمایه گذار بخش خصوصی و مقابله با دلال بازی و واسطه گری در اقتصاد از سوی کارشناسان ارائه شد.
7363/6021

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

تولید چگونه رونق می یابد؟…

به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، مقام معظم رهبری در نخستین ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *