خانه / اخبار / بنا بر گزارش ها تنها 12 درصد از خانوارهای ونکوور توان خرید یک خانه با قیمت متوسط را دارند

بنا بر گزارش ها تنها 12 درصد از خانوارهای ونکوور توان خرید یک خانه با قیمت متوسط را دارند

تحقیقات جدید نشان می دهد که تنها تعداد کمی از خانواده‌ ها در بزرگ‌ ترین شهرهای کانادا، توان خرید یک خانه با قیمت متوسط را دارند.

گزارشات اخیر ارائه شده مبنی بر توان خرید مسکن از سوی رویال بانک کانادا (Royal Bank of Canada) حاکی از آن است که تنها 12 درصد از خانواده های ونکووری می توانند با قیمت های فعلی اقدام به خرید یک خانه متوسط نمایند، این در حالی است که این درصد در تورنتو کمی بهتر بوده و نزدیک به 20 درصد می باشد.

دو اقتصاددان به نام های Robert Hogue و Craig Wright گفته اند که این شرایط بدون در نظر گرفتن تست استرس وام مسکن می باشد.

اما در حالی که قیمت های نجومی مسکن در ونکوور و تورنتو همه توجه ها را به خود جلب کرده است، تحقیقات RBC نشان دهنده این است که چگونه قیمت مسکن در دیگر شهرها و استان های کانادا نیز فراتر از حد استطاعت مردم افزایش یافته است.

در شهر مونترال که از جانب تورنتویی ها مقرون به صرفه تلقی می شود، تنها 36 درصد از خانوارها می توانند هزینه خرید یک خانه متوسط را تقبل نمایند. در شهرهای کلگری، ادمونتون و اتاوا نیز کمتر از نیمی از جمعیت توان خرید مسکن را دارند.

بنا بر گزارش ها تنها 12 درصد از خانوارهای ونکوور توان خرید یک خانه با قیمت متوسط را دارند

تنها خبر خوب شاید این باشد که اخیرا همه چیز در مسیر درست حرکت کرده ‌است. مقیاس اندازه گیری استطاعت مالی RBC برای دو دوره کاهش ‌یافته و این بدان معنی است که قیمت خرید مسکن مقرون به صرفه تر شده است.

در حال حاضر در سراسر کانادا 51.4 درصد از متوسط درآمد خانوارها، هزینه های تهیه یک خانه را پوشش می دهد که نسبت به  آمار 53.9 درصدی شش ماه گذشته کاهش یافته است.

مسکن مقرون به صرفه در ونکوور بهبود زیادی را شاهد بوده و با 82 درصد از درآمد، امکان خرید خانه وجود دارد که نسبت به آمار 86.9 درصدی در شش ماه گذشته کاهش یافته است. در تورنتو این نسبت از 75.3 درصد به 66 درصد طی 6 ماه اخیر کاهش یافته است.

اما برخی از اقتصاددانان RBC معتقدند که این سطوح قیمت گذاری همچنان بالا و نگران کننده هستند.

با این سرعت، رکود قیمت مسکن در ونکوور بزرگ پنج سال دیگر طول خواهد کشید تا زمانی که بر اساس استاندارد 33 درصدی درآمد (که توسط سازمان مسکن و اعطای تسهیلات کانادا تعیین شده)، قیمت ها در این شهر مقرون ‌به ‌صرفه شود. رکود در شهر تورنتو (اگر هنوز وجود دارد) نیز به مدت چهار سال دیگر ادامه می یابد.

اقتصاددانان RBC چنین انتظار دارند که تهیه هزینه های کلی مالکیت خانه در آینده نزدیک و به صورت تدریجی، تسهیل گردد.

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

قلب گردشگری ایران را معرفی کنید!

جاذبه های گردشگری کردستان که به کام هر مسافری خوش می آید، سالهاست مورد بی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *