خانه / اخبار / به روزرسانی بیانیه اداره گمرک آمریکا در مورد ممنوع الورود بودن کارکنان کانادایی صنعت ماریجوانا

به روزرسانی بیانیه اداره گمرک آمریکا در مورد ممنوع الورود بودن کارکنان کانادایی صنعت ماریجوانا

ماریجوانا

خبرها حکایت از این دارند که اداره ی گمرک و محافظت از مرزهای ایالات متحده امریکا مقررات خود را پیرامون کارکنان کانادایی صنعت قانونی ماریجوانا به روزرسانی نموده و اعلام کرده است که این کارکنان، در صورتی که سفرشان بی ربط به صنعت ماریجوانا باشد “به طور کلی حق ورود به ایالات متحده را دارند”. این به روزرسانی که در 9 اکتوبر منتشر شده است روشنگر بیانیه ای است که این اداره قبلا در 21 سپتامبر در آن بیانیه تلویحا اعلام کرده بود کار کردن در بخش تولید ماریجوانا در کانادا ممکن است بر صلاحیت ورود به ایالات متحده تاثیر سوء بگذارد.

این بیانیه ی مبهم جار و جنجال به پا کرد و موجبات نگرانی کارکنان کانادایی صنعت نوپای ماریجوانا را فراهم نمود؛ آنها ترسیدند از اینکه مبادا دیگر نتوانند حق ورود به ایالات متحده را پیدا کنند. حالا اما این بیانیه به روزرسانی شده و در آن چنین می خوانیم: ” یک شهروند کانادایی که در تولید و تکثیر قانونی ماریجوانا در کانادا فعالیت می کند و یا تولید و تکثیر آن را تسهیل می سازد چنانچه سفرش با صنعت ماریجوانا مرتبط نباشد به طور کلی حق ورود به ایالات متحده را دارد.” از سوی دیگر، در این بیانیه هشدار داده شده که کانادایی هایی که سفرشان به ایالات متحده مرتبط با صنعت ماریجوانا است “ممکن است ممنوع الورود” تشخیص داده شوند.

گفتنی است کانادا قرار است از 17 اکتوبر مصرف تفریحی ماریجوانا را قانونی کند اما فروش، نگهداری، تولید، توزیع و واردات این ماده مخدر همچنان در قوانین ایالات متحده غیرقانونی است. اما 9 ایالت امریکا اکنون مصرف تفریحی ماریجوانا را قانونی اعلام کرده اند و 30 ایالت دیگر مصرف ماریجوانا به خاطر موارد درمانی – پزشکی را قانونی اعلام کرده اند اما قانون فدرال ایالات متحده قوانین ایالتی را لغو می کند. در این بیانیه به روزرسانی شده اعلام نشده که آیا کانادایی هایی که به مصرف تفریحی تفننی ماریجوانا اعتراف دارند هم حق ورود به ایالات متحده را ندارند یا خیر. اما در این بیانیه می خوانیم که هر کسی که “اعتیاد داشته باشد و یا مواد مخدر مصرف کند” و یا به اعمالی اعتراف کند که بر خلاف قوانین خارجی، فدرال یا ایالتی در مورد مواد مخدر کنترل شده است به حاک ایالات متحده امریکا ممنوع الورود خواهد بود.”

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

سه واحد پذیرایی متخلف در البرز پلمب شد…

سیامک آقایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع واحدهای ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *