خانه / اخبار / بورس نقش مهمی در بهبود فضای کسب و کار استان کرمانشاه دارد…

بورس نقش مهمی در بهبود فضای کسب و کار استان کرمانشاه دارد…

به گزارش ایرنا، هدایت حاتمی روز دوشنبه در بازدید از سازمان بورس و اوراق بهادار کرمانشاه با اشاره به اهمیت بورس و تأثیرات مثبت آن در اقتصاد گفت: بورس در ساده‌ترین وضعیت بر سه مقوله شفافیت سازی فعالیت‌های اقتصادی، شکوفایی مالی بنگاه‌های اقتصادی و افزایش مشارکت مردم در اقتصاد تأثیر مستقیم دارد و بسیاری از کشورهای توسعه یافته بر افزایش سهم بورس در اقتصاد تاکید دارند.
وی به تجربه کشورهای توسعه یافته به جهت مشارکت دادن افراد مختلف جامعه در سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی اشاره و اظهار داشت: فرهنگ بورس نباید تنها در بین فعالین اقتصادی رواج داشته باشد بلکه باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود و مردم بتوانتد با اندک سرمایه‌ای خود را در فعالیت‌های اقتصادی شریک کنند.
حاتمی اضافه کرد: یکی از نقش‌های اساسی بورس در اقتصاد، به حداکثر رساندن بازدهی پس انداز است که ممکن است در حساب‌های بانکی بازدهی کمتری باشد و این می‌تواند مشوق خاصی برای ورود آحاد مختلف جامعه به بورس باشد.
معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه در پایان گفت: تمام تلاشمان این است که صنایع مهم استان به بورس ورود پیدا کنند و سهامشان را برای جلب مشارکت مردم استان عرضه کنند که این می‌تواند مشارکت اقتصادی و منتفع شدن مردم در سود اقتصادی را افزایش دهد.

۸۰۶۶

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

سرمایه گذاری خوبی روی مرمت آثار تاریخی اصفهان در حال انجام است…

گابریلا کوئواس بارون دوشنبه شب در این دیدار که در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *