خانه / اخبار / تذکر رئیس شورای تهران به خاطر نصب نشدن هواکش های خط 7 مترو…

تذکر رئیس شورای تهران به خاطر نصب نشدن هواکش های خط 7 مترو…

به گزارش ایرنا محسن هاشمی روز شنبه در آیین بهره برداری از 7،5 کیلومتر از خط 7 مترو با تاکید بر اینکه باید ریال به ریال پول را با اولویت خرج کرد اظهارداشت: در این پروژه هر هواکش 10 میلیارد تومان و تجهیز آن نیز 10 میلیارد تومان هزینه دارد بنابراین با 40 میلیارد تومان می‌توانستیم هواکش های این محدوده را راه اندازی کنیم تا سوء تفاهم ها نیز پیش نیاید.
وی با تاکید بر اینکه باید این موضوع را در اولویت ‘ویژه ‘ قرار دهیم ادامه داد: حتی اگر نیاز شد ما (اعضای شورای شهر) هم می توانیم بیاییم و (برای نصب هواکش های میان تونلی) کمک کنیم.
هاشمی با بیان اینکه فناوری هوارسان (برای سامانه هواکش) بومی است خاطرنشان کرد: تا زمان راه اندازی هواکش های میان تونلی مراقب باشیم اتفاقی رخ ندهد و با توجه به اینکه پیش از این و در زمان افتتاح این خط صحبت هایی در زمینه ایمنی آن شد باید برای گرفتن ظرفیت، خطوط مترو با امکانات راه اندازی شود.
وی افزود: لازمه 22 کیلومتر خط مترو با 22 ایستگاه ساخت پایانه و پست برق فشار قوی است.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: از خطی که 6 هزار میلیارد تومان هزینه دارد باید برای انجام بیش از یک میلیون سفر استفاده کرد.
به گفته وی ما مشروعیت را از انتخابات به دست می آوریم اما اگر‌کارآمدی نداشته باشیم مشروعیت از دست می رود.

**هنوز کمک اصلی دولت به مترو نرسیده
هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: باید دولت به کمک شهرداری تهران بیاید تا بتوان از فایناس، اوراق مشارکت و نقدینگی افسار گسیخته که در شهر بویژه در اطراف ایستگاه های مترو وجود دارد استفاده کند.
وی با بیان اینکه به گفته رئیس جمهوری، رهبر ‌معظم انقلاب فرموده اند موضوع مترو را دریابید ادامه داد: همه روسای جمهوری تا به حال به ساخت مترو کمک کرده اند؛ در زمان موسوی و رهبر معظم انقلاب نیز به بانک ها دستور داده شد مبلغی به شهرداری داده شود.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: در زمان دولت هاشمی و خاتمی فاینانس ها فعال شد و دولت احمدی نژاد نیز کمک کرد اما هنوز کمک اصلی دولت روحانی به مترو نرسیده است.
وی یادآور شد: هرچند مصوباتی در این زمینه تهیه شده اما هنوز نقد نشده است.
هاشمی در ادامه با بیان اینکه مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی سال های زیادی را صرف خدمت به مترو کرد گفت: آن زمان وی برای مطرح کردن این موضوع مجبور به حضور در هیات دولت شد که با رودربایستی یا فشار وی این موضوع به تصویب رسید.

*قالیباف وقت زیادی برای خط ۶ و ۷ مترو گذاشت
هاشمی با تقدیر از آقایان ابراهیمی، درویش و قالیباف در ساخت مترو اظهارداشت: قالیباف در چهار سال آخر فعالیت خود در شهرداری تهران برای خط ۶ و ۷ وقت زیادی گذاشت.
وی افزود: در حال حاضر ۱۲۰ ایستگاه مترو در شهر تهران داریم که با درنظر گرفتن خطوط اقماری طول خطوط مترو به ۵۰۰ کیلومتر خواهد رسید.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه باید تجهیز مترو مورد توجه قرار گیرد خاطرنشان کرد: زمانی ساخت یک کیلومتر مترو خوشحالی زیادی داشت اما امرور نباید از راه اندازی خوشحال شویم بلکه باید برای استفاده از ظرفیت کامل آن تلاش کنیم.
وی اضافه کرد: باید با تجیهزات درست که کمک دولت و سیستم بانکی را می طلبد بتوان تعداد سفرها بوسیله مترو را به پنج میلیون سفر برسانیم.
به گزارش ایرنا 7،5 کیلومتر از خط 7 مترو تهران با 3 ایستگاه مسافرگیری هلال احمر، تربیت مدرس و میدان صنعت امروز شنبه به بهره برداری رسید.
تهرام/9353/ 1008

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

۳۰۰ حلقه چاه غیر مجاز آب در فردیس شناسایی شد…

به گزارش ایرنا، فردوس کاظمی روز یکشنبه در نشست شورای حفاظت منابع آب شهرستان فردیس ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *