خانه / اخبار / تمدید پایلوت ویزای کار همسران اسپانسرشده

تمدید پایلوت ویزای کار همسران اسپانسرشده

اسپانسرشیپ همسر

دولت کانادا پایلوت ویزای کار باز (Open Work Permit Pilot) همسران اسپانسرشده ای را که در کانادا زندگی می کنند و درخواستشان برای اقامت دائم در حال رسیدگی است تمدید کرده است. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا اعلام کرده است که برنامه پایلوت ویزای کار باز که قرار بود در تاریخ 31 ژانویه 2019 منقضی شود تا 31 جولای 2020 تمدید شد. با این حساب، از سال 2014 که از این پایلوت رونمایی شده است این چهارمین باری است که پایلوت ویزای کار باز تمدید شده است.

گفتنی است این پایلوت به همسران واجد شرایط که در کانادا زندگی می کنند و همسر شهروند یا مقیم دائم آنها در دسته ی همسر یا شریک زندگی (SCLPC) اسپانسرشان شده اجازه می دهد درخواست ویزای کار باز کنند. ویزای کار باز ویزای کاری است که به یک شغل یا کارفرمای معینی مرتبط نیست. اما اشتغال و استخدام در بخش های نگهداری از کودکان و خدمات درمانی مختص افرادی است که آزمایش های پزشکی داده و سلامتشان تایید شده باشد. از دیگر شرایط این ویزا این است که آنها باید ویزای موقتی معتبر داشته باشند؛ این ویزای موقتی می تواند ویزای توریستی، ویزای تحصیلی یا کاری باشد. همچنین، آنها باید علاوه بر داشتن معیارهای دیگر محل زندگی شان همان محل زندگی فرد اسپانسرکننده شان باشد.

اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادااعلام کرده است که انسجام خانواده
هایی که حین کار کردن با هم زندگی می کنند بهبود می یابد. بنابراین با تمدید این
پایلوت، متقاضیان می توانند حین انتظار برای رسیدگی به درخواست اقامت دائم خود،  کار کنند، خانواده خود را تامین کنند و به
اقتصاد کانادا نیز کمک کنند.

نحوه دریافت ویزای کار باز

افرادی که تحت پایلوت ویزای کار باز درخواست می دهند می توانند درخواست خود را همزمان با درخواست اسپانسرشیپ همسر و اقامت دائم ارائه کنند. متقاضیانی که قبلا درخواست اقامت دائم داده اند اما هنوز ویزای کار نگرفته اند می توانند درخواست ویزای کار را جداگانه ارائه کنند. متقاضیانی که از طرف اداره مهاجرت کانادا واجد شرایط اقامت دائم تشخیص داده شده اند اما خودشان یا اعضای خانواده شان بازرسی های امنیتی، پزشکی و سوء پیشینه را انجام نداده اند می توانند به صورت آنلاین درخواست ویزای کار باز بدهند. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا می گوید افرادی که از طریق برنامه پایلوت ویزای کار دریافت کرده اند باید قبل از انقضای ویزای کنونی شان نسبت به تمدید ویزای کارشان اقدام کنند.

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

تظاهرات مخالفان دولت گرجستان در تفلیس از سرگرفته شد…

به گزارش خبرگزاری ” اسپوتنیک گرجستان “، خواست اصلی تظاهرکنندگان در برابر پارلمان در تفلیس استعفای ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *