خانه / اخبار / تورنتو دارای چهارمین بازار بزرگ تکنولوژی در آمریکای شمالی است

تورنتو دارای چهارمین بازار بزرگ تکنولوژی در آمریکای شمالی است

تورنتو چهارمین بازار بزرگ تکنولوژی در آمریکای شمالی است

طبق گزارش جدیدی از BMO Capital Markets، صنعت تکنولوژی در تورنتو رو به پیشرفت است و حتی در حال سبقت گرفتن از قطب های عمده تکنولوژی آمریکای شمالی همچون منطقه خلیج سانفرانسیسکو، سیاتل و واشنگتن دی سی می باشد.

بر اساس این گزارش که نگاهی کلی به اقتصاد کانادا می اندازد، بخش فناوری رو به رشد تورنتو به تقویت اقتصاد استان انتاریو کمک می کند.
تورنتو در حال حاضر میزبان حدود 214 هزار نیروی کار فعال در بخش تکنولوژی است و بدین ترتیب به عنوان چهارمین بازار بزرگ فناوری در منطقه آمریکای شمالی شناخته می شود.

در حالی که تورنتو به خاطر سابقه طولانی در زمینه فرهنگ، آموزش و تنوع معروف است، مهمترین فاکتور موفقیت تورنتو، استعداد ها و نبوغ نیروهای کاری آن است که به جذب سرمایه گذاران بزرگ بین المللی مانند گوگل، اپل و آمازون ادامه می دهد.

در حقیقت مجموعه نیروهای با استعداد و تحصیلکرده تورنتو به عنوان نیروی محرکه بخش فناوری شهر عمل می کنند که به گفته وب سایت BMO همچنان به رشد خود ادامه می دهد.

در گزارش سالانه Blue Book report آمده است:”ما باور نداریم که این بخش به اوج خود رسیده باشد؛ بنابراین انتظار داریم که این صنعت همچنان به رشد خود ادامه دهد.”
این گزارش در ادامه می افزاید:”کلان شهر تورنتو به نیروهای انسانی مستعد خود در بخش تکنولوژی که همگی تحصیل کرده و ماهر هستند افتخار می کند. این امر به جذب هر چه بیشتر شرکت ها به منطقه کمک خواهد کرد (هم شرکت های کانادایی و هم در سطح بین المللی) که به نوبه خود به تقویت اقتصاد استان ادامه خواهد داد.”

طبق این گزارش، پیشرفت صنعت فناوری به اقتصاد تورنتو کمک می کند تا در سال 2019 حدود 2 درصد رشد داشته باشد. البته عوامل دیگری نیز وجود دارند که اقتصاد استان را تقویت می کنند، از جمله بازارهای صادراتی، هزینه های زیرساخت و بازار مسکن تثبیت شده.

این گزارش می گوید:”اقتصاد منطقه ای همچنان به شدت وابسته به بازارهای صادرات است به طوری که کلان شهر تورنتو در هر سال ۷۰ میلیارد دلار صادرات کالا و خدمات انجام می دهد.”

علاوه بر این، گزارش می افزاید که بازار مسکن تثبیت شده یکی از عوامل اصلی کمک کننده است که با رشد اشتغال مداوم و بازار آپارتمان های اجاره ای ساخته شده، حمایت می شود.

با توجه به قوانین جدید وام مسکن از سوی دولت فدرال که نرخ وام مسکن را افزایش می دهد، تقاضا برای مسکن کمی تسهیل شده است.

با وجود اینکه آرامش نسبی بازار، به طور کامل مشکل مسکن ارزان قیمت را حل نمی کند، ولی آپارتمان های کاندو و املاک اجاره ای به ارائه گزینه های ارزان تر برای جذب و نگه داشتن مردم در منطقه کمک کرده است.

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

یک مسئول: 6000 زن سرپرست خانوار در زنجیره تولید قرار می گیرند…

اطهره نژادی روز پنجشنبه در سلسله نشستهای سال رونق تولید و کارگروه تخصصی جمعی از ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *