خانه / اخبار / جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری با دعوت از ۳۶۰۰ متقاضی برگزار شد

جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری با دعوت از ۳۶۰۰ متقاضی برگزار شد

اکسپرس انتری

دیروز مورخ 12 آگوست جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد و طی آن 3600 متقاضی اکسپرس انتری برای تقاضا جهت اقامت دائم دعوتنامه دریافت کردند. حد اقل امتیاز این متقاضیان 466 بود که البته نسبت به پذیرش قبلی هفت نمره بالاتر است.

گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود.

اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده کرد: 6 آگوست 2019 راس ساعت 12:14:53 به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی حد اقل 466 امتیاز داشتند و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل خود را وارد صف انتظار اکسپرس انتری کردند در پذیرش دیروز مورخ 12 آگوست دعوتنامه دریافت کرده اند.  

بدین ترتیب، مجموع دعوتنامه های صادره در سال جاری میلادی به 52600 عدد رسید. همانطور که پذیرش های قبل مشاهده شد، اخیرا طی پذیرش ها 3600 دعوتنامه صادر می شود و پذیرش دیروز هم همان روند را دنبال کرده است. کانادا برای اینکه به هدف سال 2019 و 2020 برسد باید از طریق برنامه های تحت مدیریت اکسپرس انتری و برنامه مهاجرت استانی تعداد بیشتری مهاجر جذب کند.   

متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی یا به اختصار CRS امتیاز ناکافی دارند می توانند چشم امید خود را به برنامه مهاجرت استانی بدوزند و با انتخاب شدن از طرف استان 600 امتیاز اضافی کسب کنند. لازم به ذکر است چندین استان کانادا مسیرهای مهاجرتی مرتبط با اکسپرس انتری دارند. مثلا مسیرهای مهاجرتی انتاریو، ساسکاچوان و آلبرتا طی هفته های اخیر فعال بوده اند و از طریق مسیر مهاجرتی اولویت های سرمایه انسانی انتاریو برای متقاضیان اکسپرس انتری که، علاوه بر داشتن معیارهای دیگر در یکی از شش شغل بخش فناوری سابقه کار دارند و حد اقل امتیازشان در سیستم جامع رتبه بندی هم 435 است 1773 دعوتنامه صادر شده است.

به نمونه های فرضی زیر از متقاضیانی که در پذیرش دیروز دعوتنامه دریافت کردند توجه نمایید:

آناهیتا 31 سال سن دارد. تحصیلات خود را تا مقطع فوق لیسانس ادامه داده است و سه سال هم به عنوان مشاور مدیر مشغول به کار بوده است. با شرکت در امتحان آیلتس توانست در هر یک از مهارت های زبانی نمره 8 کسب کند. با اینکه آناهیتا تا به حال در کانادا نه کار کرده و نه تحصیل با داشتن 467 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی واجد شرایط دعوتنامه در پذیرش دیروز مورخ 12 آگوست 2019 بوده است.

عادل و سارا متاهل بوده و به ترتیب 36 و 31 ساله هستند. هر دو چهار سال سابقه کار در زمینه حسابداری دارند و هر دو به زبان انگلیسی مسلط هستند. هر دوی آنها تحصیلات خود را تا مقطع لیسانس ادامه داده اند. علاوه بر این دارای مدرک فوق دیپلم هم هستند. نه عادل و نه سارا تا به حال در کانادا نه کار کرده اند و نه تحصیل. سارا متقاضی اصلی بود و با اقدام او هر دو وارد صف انتظار شدند. امتیاز سارا 466 و برای دریافت دعوتنامه در این دور از صدور دعوتنامه کافی بوده است.  

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

پذیرش انتاریو؛ دعوت از متقاضیان اکسپرس انتری با سابقه کار در مدیریت و امور مالی

استان انتاریوی کانادا، که پایتخت یعنی اتاوا و بزرگترین شهر کانادا یعنی تورنتو را در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *