خانه / اخبار / دادگستری خراسان رضوی از تعطیلی هزار و 167 واحد تولیدی جلوگیری کرد…

دادگستری خراسان رضوی از تعطیلی هزار و 167 واحد تولیدی جلوگیری کرد…

سید امیر مرتضوی روز پنجشنبه در حاشیه دومین جشنواره مفلحون (ویژه آمران به معروف و ناهیان از منکر) در شهرک فناوری صنایع غذایی و بیوتکنولوژی شمال شرق کشور طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقدامات در چارچوب فعالیت های کمیسیون پنج نفره حمایت از سرمایه گذاری مشروع ، کمیسیون صیانت از قوانین و مقررات و کمیسیون پیشگیری از بحران واحدهای تولیدی و صنعتی استان در قالب کمیته حمایت از سرمایه گذاری مشروع فعالان اقتصادی دادگستری خراسان رضوی انجام شده است.
وی اظهار داشت: در کمیته تملک بانکها نیز موارد تملک شده ای از واحدهای صنعتی وجود داشت که با اقدامات صورت گرفته بوسیله مالکان جدید یا مالکان قبلی، این صنایع دوباره به چرخه تولید بازگشتند.
وی گفت: به عنوان مثال 100 درصد واحدهای تعطیل شده در شهرک صنعتی کاویان از این طریق فعالیت خود را ازسر گرفتند.
مرتضوی افزود: در سال جاری کمیسیون پنج نفره حل اختلاف و حمایت از سرمایه گذاری دادگستری استان از تعطیلی 247 واحد صنعتی و تولیدی جلوگیری نمود که در این راستا جلسات متعدد با مسئولان دستگاه ها و نهادهای اجرایی مرتبط برگزار شد.
وی اظهار داشت: مهمترین مشکلات واحدهای تولیدی استان مربوط به تسهیلات بانکی و سود وام های برخی بانکها، مالیات بر ارزش افزوده مصرف کنندگان، تعیین مالیاتها، تامین اجتماعی، شرکتهای خدماتی و انرژی نظیر آب، برق و گاز می باشد.
پنج هزار و 670 واحد تولیدی با سرمایه گذاری 194 هزار میلیارد ریال با بکارگیری 159 هزار و 833 نفر در خراسان رضوی مشغول فعالیت است.
3221 / 6053

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

کاهش 80 درصدی مصرف برق شهرک های صنعتی در اوج بار ضروری است…

عادل کاظمی روز سه شنبه در جلسه مشترک بین هیئت امناهای شهرک های صنعتی با ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *