خانه / اخبار و مقالات / دسترسی 30 درصد مشترکین قم به شبکه فاضلاب

دسترسی 30 درصد مشترکین قم به شبکه فاضلاب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: 30 درصد مشترکین استان به شبکه فاضلاب دسترسی دارند و 20 درصد ظرفیت خالی در این زمینه وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، «علی‌جان صادق‌پور» ظهر امروز در نشست بررسی مسائل و مشکلات صنعت آب و برق با حضور وزیر نیرو در استانداری قم اظهار کرد: جمعیت شهری قم به‌طور کامل به آب سالم و بهداشتی دسترسی دارند هم‌چنین در حوزه فاضلاب نیز، 30 درصد مشترکین به انشعابات فاضلاب دسترسی دارند و 20 درصد ظرفیت خالی در این زمینه وجود دارد.

وی افزود: اگر همه انشعابات فاضلاب در استان قم توسط مردم خریداری شود و به شبکه متصل شوند، میزان فاضلاب درصد کمی بیش از حجم تصفیه‌خانه‌های استان است که به همین منظور باید یک تصفیه‌خانه دیگر طراحی شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم تصریح کرد: برای اجرای پروژه فاضلاب شهر پردیسان با مشکلاتی مواجه هستیم و نیاز است که اعتبارات در این خصوص اختصاص یابد تا هرچه زودتر این پروژه به سرانجام برسد.

در این جلسه، «محمد احمدی جبلی»، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی اظهار کرد: از 156 روستا در سطح استان، آبرسانی به 48 روستا انجام شده است و 108 روستا باقی مانده است.

وی یادآور شد: اگر اعتبارات لازم اختصاص یابد، تا نیمه نخست سال آینده، آبرسانی به 70 روستا انجام می‌شود، هم‌چنین برای آبرسانی با کیفیت به مناطق کهک و خلجستان، نیازمند 55میلیارد میلیارد تومان اعتبار هستیم.

انتهای پیام

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

اورژانس هوایی آذربایجان غربی افتتاح شد

اورژانس هوایی آذربایجان غربی در چهارمین روز از فروردین 98، با حضور استاندار آذربایجان غربی، ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *