خانه / اخبار / دعوت کانادا از متقاضیان اکسپرس انتری با حد اقل ۳۳۲ امتیاز

دعوت کانادا از متقاضیان اکسپرس انتری با حد اقل ۳۳۲ امتیاز

اکسپرس انتری

 

دولت کانادا دیروز یعنی ۱۵ می برای ۵۰۰ متقاضی  Federal Skilled Trades Class دعوتنامه صادر کرد تا آنها بتوانند تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند. کم ترین امتیاز متقاضیان در سیستم جامع رتبه بندی ۳۳۲ بود. از ۲۴ سپتامبر سال ۲۰۱۸ این اولین باری است که برای متقاضیان  Federal Skilled Trades Class دعوتنامه صادر می شود.

گفتنی است مسیر مهاجرتی Federal Skilled Trades Class در برابر افراد خارجی که برای فعالیت در یکی از مشاغل فنی نیازمند مهارت دارای پروانه کار هستند و یا دارای پیشنهاد کار می باشند باز است. این مسیر مهاجرتی یکی از سه برنامه مهاجرتی اقتصادی است که توسط سیستم اکسپرس انتری مدیریت می شود؛ دو برنامه ی دیگر عبارت اند ازFederal Skilled Worker Class و  Canadian Experience Class.

بر اساس عواملی نظیر سن، تحصیلات، سابقه کار دارای مهارت، سطح زبان انگلیسی یا زبان فرانسه به متقاضیان واجد شرایط در سیستم جامع رتبه بندی اکسپرس انتری امتیازی تعلق می گیرد و سپس آنها وارد صف انتظار اکسپرس انتری می شوند. متقاضیانی که در دسته های  Federal Skilled Worker Class یا Canadian Experience Class بودند و در شغل واجد شرایطی سابقه کار داشتند چنانچه سابقه کار دارای مهارت خود را اعلام کرده بودند و یا گواهی صلاحیت کار را ارائه داده بودند می توانستند در پذیرش ۱۵ می دعوتنامه دریاقت کند.

در زیر مشاغل نیازمند مهارت و واجد شرایط همراه با کد آنها در دسته بندی ملی مشاغل یا به اختصار NOC آورده می شود:

Major Group 72: مشاغل ساختمانی، صنعتی و الکتریکی

Major Group 73: مشاغل عملیات تجهیزات و نگهداری

Major Group 82: سوپروایزرها و مشاغل فنی در منابع طبیعی، کشاورزی و تولیدات مرتبط

 Major Group 92: سوپروایزرهای تاسیسات، بخش های فراوری و تولیدی و اپراتورهای کنترل مرکزی  

Minor Group 632:  سرآشپزها و آشپزها  

Minor Group 633: قصابان و نانوایان

اداره مهاجرت در این پذیرش قاعده tie-break را به کار برده بود: ۲۹ آگوست ۲۰۱۸ راس ساعت ۸:۳۲:۰۳ به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیان دسته ی مهاجرتی Federal Skilled Trades Class که امتیاز آنها در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS ۳۳۲ یا بالای ۳۳۲ بوده است و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل خود را وارد صف انتظار اکسپرس انتری کرده اند در این پذیرش توانسته اند دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم کانادا دریافت کنند.

درست است که کانادا نسبت به اهداف بالایی که برای سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ متصور است در این پذیرش تعداد اندکی دعوتنامه صادر کرده است اما این می تواند حکایت از این داشته باشد که حجم پذیرش های آتی بیشتر خواهد بود. به نمونه ی فرضی زیر از یک متقاضی که در پذیرش توانسته دعوتنامه دریافت کند توجه نمایید.

امیر ۳۵ ساله است. او دارای مدرک لیسانس بوده و سطح زبان انگلیسی او در حد upper intermediate است. امیر شش سال در خارج از کانادا به عنوان جوشکار سابقه کار داشته است. او با ۳۲۷ امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی، به عنوان کارگر ماهر فدرال – Federal Skilled Worker – وارد صف انتظار اکسپرس انتری شد. امیر با دریافت گواهی و پروانه کار از آلبرتای کانادا توانست امتیاز خود را بهبود ببخشد. سپس با داشتن ۳۷۷ امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی مجددا به عنوان Federal Skilled Trade وارد صف انتظار اکسپرس شد. در نهایت در پذیرش اکسپرس انتری مورخ ۱۵ برای او دعوتنامه جهت تقاضا صادر شد.

همانطور که ملاحظه کردید، پذیرش ۱۵ می نکات بسیار جالب و مهمی برای متقاضیان مهاجرت از طریق مشاغل فنی به کانادا داشت. اول اینکه می توان با کسب گواهی های کاری یا certification امتیاز خود را بهبود بخشید. و دوم اینکه هیچ چیز بعید نیست و ممکن است در هر لحظه در سطوح فدرال یا استانی نوآوری های جدیدی انجام شود.   

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

جنگل ها و مراتع گچساران و باشت در آتش می سوزد…

فرماندار باشت گفت: ۴۰ نفر امدادگر از نیروهای دولتی و مردمی شهرستان‌های گچساران و باشت ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *