خانه / اخبار و مقالات / دور نگه داشتن عراق و منطقه از درگیری و بحران محور دیدار روسای سه‌گانه این کشور

دور نگه داشتن عراق و منطقه از درگیری و بحران محور دیدار روسای سه‌گانه این کشور

قوای سه گانه عراق راه‌های ضامن دور ماندن این کشور و منطقه از بحران‌ها و درگیری‌ها را بررسی کرده و در راستای یکسو سازی گفتمان رسمی این کشور تلاش کردند.

به‌ گزارش ‌ایسنا، ‌به نوشته روزنامه‌ فرامنطقه‌ای رای الیوم، طی بیانیه منتشر شده  از سوی دولت و پارلمان و ریاست جمهوری عراق امروز (دوشنبه) در نشستی که این سه مقام داشتند، شرایط سیاسی، اقتصادی، امنیتی و قانونی عراق بررسی شده و روند تشکیل کابینه و نیز برنامه‌های دولتی اجرا شده مورد بررسی قرار گرفتند و بر اهمیت اجرای این برنامه‌ها  برای تحقق خواسته‌های مردم تاکید شد.

همچنین مسؤولان وضعیت دو استان کرکوک و دیالی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در عین حال در نشست امروز بر لزوم افزایش تلاش‌ها در راستای برقراری امنیت و ثبات در شهرهای عراق با اتکا به راهکار گفت‌وگو و ایجاد روحیه هم‌زیستی مسالمت آمیز میان گروه‌های مختلف عراقی و مشارکت همه آنها در مدیریت کشور تاکید شد.

شرکت کنندگان در این نشست بر لزوم هماهنگی این سه مقام برای یکسان سازی گفتمان عراق و اتکا به روند میانه در روابط عراق توافق شده و آخرین تحولات سیاسی منطقه و جهان و نیز راه‌های ضامن دور ماندن عراق از بحران‌ها و درگیری‌های موجود در منطقه در مورد بررسی قرار گرفتند.

همچنین در نشست یاد شده به مساله حضور عراق در دو کنفرانس سران کشورهای عربی و اسلامی در شهر مکه و موضع گیری عراق نسبت به بحران کنونی پرداخته و تاکید شد این مشارکت به منزله موضع گیری دولت عراق و انعکاس منافع عالی این کشور است.

انتهای پیام

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

رئیس دانشگاه اصفهان:براساس مقررات وزارت علوم، فعالیت آموزشی شاخص پژوه ممنوع است

جمعی از دانشجویان دانشگاه اصفهان معتقدند؛ پژوهشگاه منحل شده شاخص پژوه در دانشگاه اصفهان همچنان ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *