خانه / اجتماعی / دولت فدرال می گوید که به جوامع بیشتری جهت کاهش بی خانمان ها کمک می کند

دولت فدرال می گوید که به جوامع بیشتری جهت کاهش بی خانمان ها کمک می کند

دولت فدرال می گوید که به جوامع بیشتری جهت کاهش بی خانمان ها کمک می کند

دولت فدرال کانادا می گوید که قصد دارد تعداد جوامعی که منابع مالی دولتی جهت کاهش بی خانمان ها دریافت می کنند را افزایش دهد و برای کمک به این جوامع بودجه های جدیدی در نظر بگیرد.

Jean-Yves Duclos، وزیر خانواده، کودکان و توسعه اجتماعی کانادا، روز دوشنبه جزئیات برنامه “Reaching Home” را با تعداد 1300 نماینده در یک کنفرانس ملی در زمینه بی خانمانی در همیلتون به اشتراک گذاشت. برنامه 2،2 میلیارد دلاری که باید طی بیش از 10 سال به اجرا درآید، بخشی از استراتژی ملی 40 میلیارد دلاری دولت جهت تهیه مسکن و سرپناه است که سال گذشته اعلام شد.

دولت های شهری اکثر برنامه های بخش مسکن کانادا را اداره می کنند، اما با توجه به اینکه یارانه های ساخت و ساز و اجاره خانه گران قیمت هستند، به همین دلیل شهرها به دولت های استانی و دولت فدرال تکیه می کنند تا از آنها حمایت کنند.

Duclos می گوید که بودجه سالانه اختصاص یافته توسط دولت فدرال به 61 شهر که قبلا به عنوان “جوامع تعیین شده” انتخاب شده اند، افزایش خواهد یافت. همچنین شش شهر بزرگ جدید نیز واجد شرایط دریافت بودجه فدرال سالانه می باشند. وی گفت:”کانادا در طول 20 سال تغییرات زیادی کرده و متاسفانه پدیده بی خانمانی، اکنون در جوامع دیگری از این کشور ظاهر شده است، بنابراین ما باید پاسخگوی نیازهای افراد بی خانمان در هر کجای کانادا که باشند باشیم.”

با توجه به گفته Duclos، جهت تبدیل شدن به یک جامعه تعیین شده، یک پروسه رقابتی ارائه درخواست در سال 2019 آغاز خواهد شد. در این پروسه، نیازها و توانایی های متقاضیان جهت برآورده شدن با کمک های مالی، باید مشخص شوند. دولت فدرال می گوید 1.25 میلیارد دلار در 9 سال آینده برای کمک به بی خانمان ها در جوامع تعیین شده کانادا سرمایه گذاری خواهد شد. Duclos می گوید که تخصیص بودجه به کاهش افراد بی خانمان در جوامع بومی کمک خواهد کرد. لیبرال ها در حال حاضر با گروه های محلی بومی در مورد چگونگی تخصیص این بودجه های جدید کار می کنند.

جزئیات لایحه “Reaching Home” در حالی مطرح شده است که لیبرال ها آماده ارائه قوانینی هستند تا بیش از دو میلیون نفر را از فقر نجات دهند. قانون مبارزه با فقر، برای اولین بار یک خط فقر رسمی برای کشور تعیین می کند. همچنین به موجب این قانون، شورایی درمورد فقر تشکیل می شود تا درباره پیشرفت طرح به وزیر مشاوره دهد و همچنین گزارش های سالانه در مورد پیشرفت دولت برای کاهش نرخ فقر، به پارلمان ارائه دهد.

استراتژی دولت بر مبنای کاهش 20 درصدی فقر از سال 2015 تا سال 2020 و در مرحله بعد کاهش 50 درصدی فقر تا سال 2030 میلادی می باشد.

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

خرده مالکی و فرسودگی خط انتقال آب از مشکلات آبیاری محصولات گناباد است…

به گزارش ایرنا علیرضا حسین زاده عصر دوشنبه در نشست تدوین طرح مطالعاتی قنات جهانی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *