خانه / اخبار / دولت کبک اولویت را به متقاضیان اسکلید ورکری می دهد که در حال حاضر ساکن این استان هستند

دولت کبک اولویت را به متقاضیان اسکلید ورکری می دهد که در حال حاضر ساکن این استان هستند

مهاجرت به کبک

در جدیدترین خبرهایی که از استان کبک به دست ویزا موندیال رسیده است، آقای François Legault نخست وزیر این استان با اشاره به تصمیم جنجالی استان خود در رد ۱۸۰۰۰ درخواست مهاجرت در دسته ی اسکیلد ورکر اعلام کرده است که  اولویت با ۳۷۰۰ متقاضی ساکن این استان خواهد بود.

همانطور که در خبرهای قبلی خدمت شما همراهان گرامی ویزا موندیال اعلام شد، کبک قصد دارد ۱۸۰۰۰ درخواست انباشته شده از متقاضیان مهاجرت اسکلید ورکر را رد کرده و در سیاست مهاجرتی جدید خود، بر مهارت های زبان فرانسوی و نیازهای بازار کار تاکید خواهد کرد. این سیاست در قالب لایحه ای موسوم به Bill 9 ارائه شده است. وزیر مهاجرت کبک سیمون ژولین بارت، هدف از ارائه ی این لایحه را اتخاذ سیاست شخصی شده تری اعلام کرده است که تاکید آن بر کمبود نیروی کار است.

این تصمیم دولت کبک سر و صداهای زیادی به پا کرد و عده ی زیادی به مخالفت به آن پرداخته و آن را ناعادلانه دانستند. در این میان گروهی از وکلای مهاجرت نیز از دادگاه درخواست کردند رای خود را در این باره صادر کند و نگذارد کبک این کار را انجام دهد.

همچنین، مقامات مسئول اعلام کرده اند که هزینه آزمون های زبان تک تک متقاضانی که اولویت دهی نشده باشند، مسترد خواهد شد و از طرف وزیر مهاجرت کبک آقای Simon Jolin-Barrette نامه ی عذرخواهی برای آنها ارسال خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه مطالعه لینک زیر هم توصیه می شود:

حکم قاضی کبکی در مورد تعلیق درخواست ۱۸۰۰۰ متقاضی مهاجرت صادر شد

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

جنگل ها و مراتع گچساران و باشت در آتش می سوزد…

فرماندار باشت گفت: ۴۰ نفر امدادگر از نیروهای دولتی و مردمی شهرستان‌های گچساران و باشت ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *