خانه / اخبار / رئیس اتاق بازرگانی فارس: رونق تولید نیازمند حذف موانع است…

رئیس اتاق بازرگانی فارس: رونق تولید نیازمند حذف موانع است…

به گزارش ایرنا جمال رازقی، دوشنبه در نشست ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی فارس در شیراز افزود:
آنچه که آمریکا در وضع تحریم های ظالمانه علیه کشورمان دنبال می کند، ضربه زدن به تولیدمان است که رهبر معظم انقلاب نیز این موضوع را به درستی تشخیص دادند و با توجه به این مهم باید برای حذف موانع موجود بر سر راه تولید تلاش شود.
وی بیان داشت: تولید باید سود آور شود تا به تبع آن جذب سرمایه صورت گیرد و اگر تولید با سودآوری توام نباشد، رونقی در پی نخواهد داشت.
رازقی گفت: امروز کشور نیازمند این است که رونق تولید در عمل محقق شود و اگر این اتفاق نیافتد با مشکل مواجه خواهیم شد.
وی بیان کرد: اگر بنا باشد که شعار رونق تولید به درج بر روی چند بنر و پوستر یا قرار گرفتن در سربرگ مکاتبه های اداری منتهی شود، هیچ رونق و اشتغالی شکل نخواهد گرفت.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس افزود: اشتغال پایدار زمانی محقق می شود که به تولید پایدار توجه شود، بنابراین اگر خواستار ایجاد فرصت های شغلی هستیم باید از تولید دفاع و حمایت کنیم.
وی اضافه کرد: امروز در مسیر تولید در کشور موانعی وجود دارد که باید این موانع برطرف شود و اگر این امر محقق نشود نمی توان امیدوار بود که مشکلات اقتصادی کشور حل شود و یا اشتغالی شکل گیرد.
رازقی اظهار داشت: برای تحقق رونق تولید باید در نظام بانکی، مالیاتی و تامین اجتماعی در کشور اصلاحاتی صورت گیرد.
او بیان کرد: برخی از سیاست های نظام بانکی باعث شده که تولید در کشور تحت فشار قرار گیرد از این رو ضروری است حرکتی جدی برای اصلاح نظام بانکی انجام شود.
وی گفت: نوک حمله تحریم ها متوجه صنایع کوچک و متوسط کشور است و انتظار می رود که نظام بانکی در مسیر کمک و حمایت از این صنایع حرکت کند.
رازقی ادامه داد: یکی از وظایف بانک مرکزی، جهت دهی به سپرده های بانکی و تعیین سهم هر بخش از اقتصاد کشور است و امیدواریم عمل به این وظیفه با جدیت بیشتری دنبال شود.
وی افزود: در بحث نظام مالیاتی کشور نیز 65 درصد مالیات کشور از بخش تولید تامین می شود در حالی که سهم شبکه گسترده اصناف بسیار کمتر است.
رازقی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: پارسال بیش از 20 میلیارد دلار ارز چهار هزار و 200 تومانی به تامین کالاهای اساسی در کشور اختصاص یافت اما آنگونه که باید مشخص نیست که چه کالایی با این ارز به دست مردم رسیده است و چنانچه تخطی در این زمینه صورت گرفته با آن برخورد شود.
6122 /6118

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

کانادا با بحران کمبود نیروی کار روبروست!

گمان نمی کنیم این نکته بر همراهان ویزا موندیال پوشیده باشد که کانادا، حداقل در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *