خانه / اخبار و مقالات / راه‌اندازی سیستم هوشمندسازی حمل‌ونقل دانش‌آموزی در کشور

راه‌اندازی سیستم هوشمندسازی حمل‌ونقل دانش‌آموزی در کشور

مدیر یکی از شرکت‌های فناور از راه‌اندازی سیستم هوشمندسازی حمل‌ونقل دانش‌آموزی برای اولین بار در کشور خبر داد.

سید رضا حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ارائه خدمات متنوع به کاربران اعم از خانواده‌ها و مسئولان مدرسه از جمله امکانات این سیستم است که خانواده‌ها را در جریان اتفاقاتی که برای فرزندشان در مسیر خانه تا مدرسه یا بالعکس می‌افتد، قرار می‌دهد. زمان سوار شدن دانش‌آموز به سرویس مدرسه، زمان رسیدن به مدرسه و خانه و محل دقیق سوار و پیاده‌شدن دانش‌آموز از جمله مواردی هستند که این سیستم به اطلاع خانواده‌ها می‌رساند.

وی ادامه داد: برای دانش‌آموزان مقاطع پایین‌تر خصوصاً دوران ابتدایی امکانی در نظر گرفته شده است که به محض نزدیک شدن سرویس مدرسه به محل سوار کردن دانش‌آموز، پدر یا مادر دانش آموز با پیامکی که از طرف این سامانه به تلفن همراهشان ارسال می‌شود، از این موضوع مطلع می‌شوند و می‌توانند فرزند خود را در زمان مناسب به محل سوار شدن بفرستند که این امکان در فصول سرد سال و در مواقعی که در رسیدن سرویس مدرسه تاخیری ایجاد می‌شود، بسیار مفید است.

حسینی با اشاره به امکان پرداخت شهریه سرویس مدرسه به صورت آنلاین و توسط این نرم‌افزار، گفت: سوابق سوار و پیاده شدن دانش‌آموز به سرویس مدرسه به طور کامل در این نرم‌افزار قابل مشاهده است و خانواده‌ها این امکان را دارند تا به نوع برخورد راننده امتیاز دهند و در صورتی که شکایتی از راننده سرویس دارند، به طور آنلاین با شرکت مربوطه در میان بگذارند تا از این طریق به شکایات آنان رسیدگی شود.

وی ادامه داد: امکانی در این نرم‌افزار تدارک دیده شده است که خانواده‌ها می‌توانند شهریه را به صورت مقطعی و در هر زمانی که امکان پرداخت برای آنان وجود دارد، پرداخت کنند و بعد از پایان هر تراکنش می‌توانند سوابق پرداخت شهریه سرویس را به طور کامل مشاهده کنند. اگر خانواده‌ها شهریه را به صورت چک پرداخت کرده باشند، دو یا سه روز قبل از زمان فرا رسیدن موعد پرداخت چک، از طریق سامانه پیامکی این موضوع به خانواده‌ها یادآوری می‌شود.

مدیر این شرکت فناور از امکان ارتباط مستقیم خانواده‌ها با شرکت حمل و نقل تحت قرارداد خبر داد و افزود: در صورتی که دانش‌آموز به هر دلیلی نتواند در ساعت مشخص‌شده در محل تعیین‌شده حضور داشته باشد، این موضوع به کمک نرم‌افزار به راننده اطلاع داده خواهد شد تا در جریان کامل این موضوع قرار داشته باشد. همچنین شرکت حمل و نقل می‌تواند از سوابق کامل حمل و نقل دانش آموز به طور دقیق مطلع شود.

حسینی گفت: رانندگان سرویس نیز دارای اپلیکیشنی هستند که لیست تمام دانش‌آموزانی که باید به آنها سرویس رسانی شود به تفکیک هر مدرسه در آن وجود دارد و رانندگان می‌توانند از زمان‌بندی دقیق آن مطلع شوند. همچنین رانندگان می‌توانند برای دانش‌آموزان نمره انضباطی را در هر روز نظر بگیرند تا شرکت مربوطه و مدرسه در جریان نوع برخورد دانش آموز در طول مسیر قرار بگیرند.

وی به امکان مشاهده سوابق و فیش‌های حقوقی برای رانندگان در این نرم افزار اشاره کرد و افزود: امکان مسیریابی و سنجش فاصله در این نرم افزار برای رانندگان در نظر گرفته شده است تا در صورت وجود ترافیک در مسیری خاص، مسیرهایی که امکان سریع‌تر رسیدن به مقصد وجود دارد به رانندگان نشان داده شود.

مدیر این شرکت فناور با اشاره به اینکه امکان مشاهده موقعیت راننده به صورت زنده برای مدرسه و شرکت حمل‌ونقل دانش آموزان وجود دارد، گفت: اطلاعات هر راننده و مشخصات کامل خودرو به طور کامل قابل رؤیت هستند که این امکان می‌تواند احساس امنیتی را برای خانواده‌ها، مدارس و شرکت ایجاد کند. شرکت‌ها در این نرم‌افزار می‌توانند امور مالی خود را به طور کامل مدیریت کنند و به طور دقیق در جریان تمامی تراکنش‌های مالی قرار بگیرند.

حسینی در ادامه صحبت‌های خود تصریح کرد: تقریباً ۹ ماه است که بر روی این پروژه در حال فعالیت هستیم و در حدود ۱۷۰ میلیون تومان نیز تا کنون برای راه‌اندازی آن هزینه کرده‌ایم. تا کنون ۳ شرکت این نرم‌افزار را از ما خریداری کرده‌اند و مجموعه جهاد دانشگاهی استان مرکزی در بحث بازاریابی و فروش نرم‌افزار از ما حمایت خواهد کرد. در حال حاضر نسخه‌های وب سایت، اندروید و ios برای این اپلیکیشن تهیه شده‌اند که کاربران می‌توانند از آنها استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه این نرم‌افزار به طور کاملاً رایگان در اختیار خانواده‌ها قرار می گیرد، ادامه داد: فقط افرادی که برای نرم افزار تعریف می‌شوند، قابلیت دسترسی به سوابق دانش‌آموز را دارند. خوشبختانه این نرم‌افزار تا کنون با استقبال خوبی از سوی شرکت‌های مختلف مواجه شده است.

انتهای پیام

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

مهدی سنایی: همه اسناد اقتصادی مورد نیاز در روابط ایران و روسیه امضا شده است

سفیر کشورمان در روسیه در پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *