خانه / اخبار / راه آهن ایران خواستار تعریف راهبرد جدید حمل و نقلی اکو شد…

راه آهن ایران خواستار تعریف راهبرد جدید حمل و نقلی اکو شد…

به گزارش خبرنگار ایرنا، نورالله بیرانوند دوشنبه شب در دویست و سی و چهارمین نشست شورای نمایندگان دایم اکو در ساری افزود که در حال حاضر اکو پنج کریدور ریلی برای خود تدوین کرد که همگی آنها از خاک جمهوری اسلامی می گذرد.
وی گفت: اکو برای توسعه و افزایش ترافیک ریلی در منطقه، تکمیل زیربناها، راه اندازی و فعال سازی کریدورهای حمل و نقلی از جمله کریدور اسلام آباد – تهران – استانبول، قطار کانتینری آلماتی – بندرعباس و آلماتی – استانبول و کریدور ایران – افغانستان – تاجیکستان – قرقیزستان و چین را در دستور کار دارد.
بیرانوند اظهار داشت: اگر چه ساخت کریدور ریلی ایران – ترکمنستان – قزاقستان از سوی سازمان اسکاپ و بانک توسعه اسلامی در دست اجراست، ولی باید سایر پروژه ها نیز با سرمایه گذاری داخلی اکو عملیاتی شود.
وی عدم سرمایه گداری کافی بر روی پروژه های زیربنایی و بهسازی و بازسازی خطوط، فرسوده بودن ناوگان ریلی در برخی کشورها، مسایل سیاسی و ناامنی را از چالش های پیش روی اکو برای توسعه شبکه حمل و نقل بیان کرده است.
دویست و سی و چهارمین نشست شورای نمایندگان اکو با حضور سفرا و نمایندگان 10 کشور عضو از جمله جمهوری اسلامی ایران در ساری آغاز به کار کرد.
این نشست به مدت 2 روز ادامه خواهد داشت.
6982/1654

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

مردم تربت جام هفت میلیارد ریال به سیلزدگان کمک کردند…

مولوی شرف الدین جامی الاحمدی روز دوشنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در حضور ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *