خانه / اخبار و مقالات / راه اندازی ۳ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

راه اندازی ۳ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

مدیر آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: دو رشته کارشناسی ارشد در سال آینده در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش ایسنا، ابوالقاسم هادی نیا امروز(چهارشنبه ۲۵ مهر ماه) در جمع دانشجویان افزود: همچنین در سال آینده یک رشته نیز در مقطع دستیاری راه اندازی می‌شود که در مجموع سه رشته تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه راه اندازی خواهد شد.

وی اظهارکرد: ۶۹ دانشجوی دستیاری در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

مدیر آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه این دانشگاه در چهار رشته بیماری‌های کودکان، جراحی عمومی،  زنان و زایمان و دستیار تخصصی بیماری‌های داخلی دانشجو می‌پذیرد، خاطرنشان کرد: ۲۲ نفر در رشته بیماری‌های داخلی، ۱۷ نفر در رشته زنان و زایمان، ۱۵ نفر در رشته بیماری‌های کودکان و ۱۵ نفر نیز در رشته جراحی عمومی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

هادی نیا تصریح کرد: همچنین تلاش می‌کنیم که رشته‌های دکترای تخصصی آموزش بهداشت، آموزش پرستاری و کارشناسی ارشد ناپیوسته در رشته‌های زیست فناوری پزشکی، بهداشت پرتوها و آمار زیستی نیز در این دانشگاه راه‌اندازی شود.

وی ادامه داد: امیدواریم که با تلاش‌های انجام شده، از سال ۹۸ نیز سه رشته جدید دستیار بیهوشی، کارشناسی ارشد آموزش مامایی و علوم تغذیه نیز در این دانشگاه راه‌اندازی شود.

مدیر آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اضافه کرد: در این دانشگاه ۹ رشته کارشناسی ارشد ناپیوسته وجود دارد و ۱۶۹نفر دانشجو در این رشته‌ها مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

میری پس از نایب قهرمانی در آسیا: با چهار ماه تمرین به مسابقات رسیدم

نایب قهرمان وزنه‌برداری آسیا گفت: با چهار ماه تمرین به مسابقات قهرمانی آسیا رسیدم و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *