خانه / اخبار / رییس جمهوری 10 برابر اعتبارات سالانه به شاهرود اختصاص داد…

رییس جمهوری 10 برابر اعتبارات سالانه به شاهرود اختصاص داد…

به گزارش ایرنا ، سید حسن حسینی شاهرود یکشنبه شب در آیین گرامیداشت شهدای اصناف در مدرسه قلعه این شهر افزود: اگر نیمی از این اعتبارات هم محقق شود باز هم چندین برابر اعتبارات سالانه شهرستان است.
وی با بیان این که هرگاه مردم در کنار مسوولان بوده اند، توفیقات بسیار زیادی بدست آمده که نمونه های آن ساخت فرودگاه، دانشگاه آزاد اسلامی و توسعه دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه صنعتی بوده و هرگاه دچار سیاست زدگی شدیم عقب ماندگی نصیب مردم این منطقه شده است.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: راه یکی از عوامل مهم توسعه هر منطقه است که در این میان راه هوایی، ریلی و زمینی دارای اولویت هستند.
** پیشینه اعتراض های به انتقال اداره کل راه و ترابری به مرکز
وی به پیشینه اعتراض ها برای انتقال اداره کل راه به مرکز استان اشاره کرد و گفت: مردم شاهرود سال 70 برای نگهداری اداره کل راه و ترابری به میدان آمدند که رییس جمهوری وقت مرحوم هاشمی رفسنجانی حجت الاسلام مسیح مهاجری را برای بررسی وضعیت به این منطقه فرستاد.
حسینی شاهرود افزود: در گزارشی که نماینده رییس جمهوری تنظیم و ارایه کرد بر حق مردم شاهرود تاکید کرده و حتی مقرر شد پنج اداره کل دیگر به این منطقه اختصاص یابد ، اما این امر که تحقق نیافت حتی مرکزیت دانشگاه آزاد ، پیام نور و راهداری هم به مرکز استان منتقل شد.
وی افزود: قرار بود براساس قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی مرکزیت دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه صنعتی هم به مرکز استان منتقل شود که محقق نشد و اکنون این 2 دانشگاه دارای رتبه های بین المللی هستند.
حسینی شاهرود گفت: قرار بود در سفر نخست رییس جمهوری مرز هوایی شاهرود اعلام شود اما کدورت هایی که قبل از انقلاب تووسط برخی عناصر معلوم الحال ایجاد و تا کنون ادامه یافته موجب عدم تحقق آن شد.
** درخواست سفر از رییس جمهوری به شاهرود
وی افزود: در 2 سال گذشته سه بار درخواست حضور رییس جمهوری در شاهرود مطرح شد چرا که حضور ایشان گره گشای بسیاری از مسایل بود.
نماینده مردم شاهرود گفت: برخی اعتراض می کردند شما که از جناح اصولگرا هستید چرا رییس جمهوری را دعوت می کنید،اما چون منافع مردم بود به این کار ادامه دادم و استقبال مردم از رییس جمهوری حقانیت این امر را ثابت و برای نظام اسلامی نیز دستاوردهای بزرگی داشت.
وی افزود: اکنون جزو 37 فرودگاه هستیم که مرز هوایی گرفته و همچنین در شمار 10 شهر دارای فرودگاه بین المللی هستیم.
** توسعه معادن در آینده جزو برنامه هاست
حسینی شاهرودی به استفاده از معادن هم اشاره کرد و گفت: بیشتر معادن استان با تنوع های زیاد در شرق قرار دارد، تا کنون فقط خام فروشی می کردیم اما برنامه هایی برای فرآوری آن ها تهیه شده که بزودی اجرایی می شوند، تاسیس پست 63کیلوولت طرود هم در ا ین راستاست تا تولید معادن از پنج هزارتن کنونی به 500 هزار تن افزایش یابد.
وی از اعلام آمادگی یک شرکت خارجی برای سرمایه گذاری در معدن پتاس طرود خبرداد و گفت: من همه نقدها و انتقادها را می پذیرم هرچند برخی از سر دلسوزی ، دغدغه و برخی نیز تهدید آمیز است.
نماینده مردم شاهرود و میامی به مساله اداره کل راه و ترابری هم گریزی زد و گفت: این اداره کل بیش از 40 سال است که در شاهرود قرار دارد، اما نتوانسته حتی ساختمان خود را بازسازی کند درحالی که همه ادارات کل دستکم یکبار ساختمان خود را بازسازی کرده اند.
وی گفت: با وجود 47 درصد راه های استان در شرق ، بیش از 250 کیلومتر راه خاکی در شاهرود وجود دارد که مشابه آن در گرمسار و سمنان دیده نمی شود.
حسینی شاهرودی گفت: شاهرود فقط تابلوی اداره کل را داشت اما اعتبارات آن در دیگر نقاط استان هزینه می شد. بسیاری از روستاهای نزدیک شهر شاهرود مانند قلعه عضدی و قلعه شوکت هنوز راه خاکی دارند،اما همه راه های روستایی مرکز و غرب استان آسفالت هستند.
وی از نبود اداره کل شهرسازی در شاهرود و عواقب مترتب برآن هم یاد کرد و گفت: 10 سال است درگیر طرح جامع شهر شاهرود هستیم ، اگر همت شهرداری نبود مسکن های مهر هم در شاهرود ساخته نمی شد.
حسینی شاهرود گفت: بسیاری از مسکن های مهر شاهرود از فضای سبز، مدرسه ،راه مناسب و فضای درمانی محروم بوده و حتی برای حمل زباله دچار مشکل هستند ، که با آمدن اداره کل راه و شهرسازی حل خواهد شد و کمیسیون ماده پنج نیز در همین شهر برگزار می شود.
وی افزود: از نظر فضای سبز و دیگر امکانات رفاهی مسکن مهرهای شاهرود دارای بدترین وضعیت در استان هستند ، در حالی که در مرکز استان بهترین مسکن مهر با تمام امکانات ساخته شده است.
وی از رسانه ها خواست برای جذب سرمایه گذار کمک کنند قطار توسعه شهرستان حرکت کرده است.
حسینی شاهرودی انجام حرکات تبلیغی را مغایر با خواسته های قلبی خود عنوان کرد و گفت: هر آنچه به نفع مردم باشد پیگیری خواهم کرد اگر چه در دور بعد رای مردم را نتوانم بدست آورم.
وی همچنین به تشکیل حکومت اسلامی توسط رهبر کبیر انقلاب اشاره کرد و گفت: پس از دوران کوتاه امامت امیرالمومنین (ع) و امام حسن مجتبی هیچ گاه حکومتی اسلامی روی کار نیامده است.
وی راز ماندگاری نظام اسلامی را برغم همه مشکلات مانند جنگ ، ترور، تحریم و فتنه های مختلف همراهی و باور قلبی مردم اعلام کرد.
7358/6167

انتهای پیام /*

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر در سمت خود ابقا شد…

به گزارش ایرنا، همچنین مختار قاسمی، حسین باباخانی، امیر شهریاری، عبدالرسول ابراهیمی با کسب اکثریت ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *