خانه / اخبار / ساخت مرکز هنری هرمی شکل در بندر قدیمی مونترال

ساخت مرکز هنری هرمی شکل در بندر قدیمی مونترال

ساخت مرکز هنری هرمی شکل در بندر قدیمی مونترال

شهر مونترال همواره در حال پیشرفت و ساخت و ساز است به گونه ای که با اتمام هر یک از پروژه ها، به زیبایی و شگفت انگیزی آن افزوده می شود. همان گونه که شهر پاریس موزه لوور را به عنوان محلی برای نمایش شاهکارهای کشور فرانسه در خود جای داده است، به زودی در مونترال کانادا نیز یک مرکز هنرهای نمایشی هرمی شکل ساخته می شود؛ با این تفاوت که به جای نمایش آثار کلاسیک، تئاتر هرمی شکل مونترال، محلی برای نمایش هنر دیجیتال پیشرفته خواهد بود.

برای ساخت این پروژه جدید، Guy Laliberte، بنیانگذار شرکت Cirque du Soleil، قصد دارد یک مرکز هنری شگفت انگیز برای نمایش تئاتر و تفریح و سرگرمی در Clock Tower Pier در بندر قدیمی مونترال بسازد و آن را که به شکل یک هرم غول پیکر و پر زرق و برق است، در تابستان سال 2019 افتتاح نماید. البته برخی تصاویر رندر شده از طرح ساخت پروژه نشان می دهند که برای ساخت دو هرم برنامه ریزی شده است که یکی کوچکتر از دیگری است.

Cirque du Soleil یک شرکت ارائه دهنده سرگرمی در کانادا است و بزرگترین تولید کننده برنامه های نمایشی در جهان است. این شرکت درجولای سال 1984 در شهر مونترال در استان کبک، توسط دو بازیگر خیابانی پیشین به نام های Guy Laliberté و Gilles Ste-Croix در Baie-Saint-Paul تاسیس شد.

همه اطلاعاتی که تا به امروز درباره این پروژه جدید می دانیم بدین شرح است:

  • هرم جدید 38 متر طول و 25 متر ارتفاع خواهد داشت.
  • فضای نهایی هرم، گنجایش 1000 نفر تماشاگر را خواهد داشت.
  • اگر چه این هرم بیشتر جنبه نمایشی دارد ولی می تواند در تعطیلات آخر هفته به یک کلوب شبانه یا محل برگزاری رویداد تبدیل شود.
  • بر خلاف آنچه که به نظر می رسد، این هرم در واقع یک تئاتر متحرک است که به آسانی جمع آوری شده و به راحتی هم امکان جابجایی دارد، بنابراین بر خلاف اینکه به شکل یک بنای غول پیکر به نظر می رسد، ولی امکان حرکت دادن و جابجایی آن به نقطه ای دیگر وجود دارد.
  • علیرغم اینکه هنوز صحبتی درباره زمان شروع ساخت و ساز این هرم به میان نیامده است، ولی شرکت سازنده اقدام به پیش فروش بلیط برای پخش برنامه افتتاحیه در تاریخ 1 ژوئن 2019 نموده است.

ساخت مرکز هنری هرمی شکل در بندر قدیمی مونترال

نمایش بزرگ افتتاحیه که Through the Echoes نامیده می شود، یک نمایش 60 دقیقه ای است که شما را به یک دنیای مولتی مدیا سوق می دهد تا به واسطه نور لیزرها، لنزهای 360 درجه، تصاویر هوایی و جلوه های ویژه نوری احاطه شوید و همچون رویایی در بیداری، به سیر و سیاحت در عالم فضا و زمان بروید.

این مکان مدولار به شکل هرم، تکنولوژی پیشرفته بشری را با نبوغ بزرگترین سازنده های دیجیتال، به گونه ای ترکیب می نماید که ماحصل آن بتواند تجربیات و احساساتی در ما به وجود بیاورد تا با یکدیگر و محیط پیرامون خود پیوند بخوریم.

شما می توانید بلیط های این رویداد جدید را به طور مستقیم از وبسایت PY1 خریداری کنید.

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

تور قشم 8 فروردین 98

قیمت از 1360000 اقامت 4 شب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *