خانه / اخبار و مقالات / سجاد مرادی: کیهانی و مرادی خیلی راحت به ورودی بازیهای آسیایی می‌رسند

سجاد مرادی: کیهانی و مرادی خیلی راحت به ورودی بازیهای آسیایی می‌رسند


مربی دوهای استقامتی ایران می‌گوید که شرایط اردویی کیهانی و مرادی دوندگان استقامتی ایران خوب است و برای تمرین و رقابت‌های تدارکاتی آن‌ها برنامه‌ریزی شده است.

سجاد مرادی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد دونده‌های استقامتی تیم ملی اظهار کرد: مسابقه‌های جایزه بزرگ امارات اولین مسابقه کیهانی و مرادی در این فصل بود. تاکنون تمرین‌های بدنسازی را پشت سر گذاشته‌ بودند و در امارات در چند ماده رقابت کردند. امیر مرادی در ۸۰۰ متر ششم و در دوی ۱۵۰۰ متر دوم شد. برای کیهانی ترجیح دادم که دوی استقامتی کار کند و او در ماده‌های ۵ هزار متر و ۱۰ هزار متر دوید و به ترتیب چهارم و اول شد.

وی گفت: رضایتم از نتایج ورزشکارانم در حدی که باید نیست اما تنها می‌خواستم که در یک رویداد مسابقه دهند. آنها آخر این ماه نیز در لیگ طلایی ایران خواهند دوید. دو مسابقه جایزه بزرگ هم در مراکش و سودان نیز در برنامه هست که تا قبل از بازی‌های آسیایی انجام خواهند شد.

مربی دوندگان استقامتی ایران درخصوص ثبت حد نصاب لازم برای بازی‌های آسیایی گفت: ثبت حد نصاب که فدراسیون برای مسابقه‌های جاکارتا تعیین کرده است برای شاگردان من کار سختی نیست. آن‌ها خیلی راحت ورودی را کسب خواهند کرد. امیر مرادی در ۸۰۰ متر و حسین کیهانی در سه هزار متر بامانع در جاکارتا رقابت خواهند کرد.

مرادی درخصوص رقبای دوندگان استقامتی ایران در جاکارتا اظهار کرد: قطر و بحرین از جدی‌ترین رقبای مرادی و کیهانی هستند. اما باید بگویم که وقتی ورزشکار آماده باشد قطعا رقبا سخت نخواهند بود. اما اگر تمرین نباشد یا ورزشکار آمادگی نداشته باشد رقبای خیلی آسان هم تبدیل به بزرگ‌ترین حریفان خواهند شد. پس نسبت به شرایط تمرین باید رقبا را سنجید.

وی در خصوص کسب مدال طلای جاکارتا توسط شاگردانش گفت: تا بازی‌های آسیایی زمان زیادی باقی مانده و نمی‌دانم تا آن لحظه چه شرایطی پیش خواهد آمد. خیلی زود است که در مورد رنگ مدال صحبت کنیم اما آن‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند تا خوش‌رنگ‌ترین مدال را کسب کنند.

وی در پایان گفت: از ۳۱ اردیبهشت ماه اردوهای شاگردانم آغاز خواهد شد. تا بازی‌های آسیایی سه اردوی ۲۱ روزه خواهیم داشت. همه شرایط خوب است و اردوها در ایران انجام خواهد شد. اینکه بخواهیم در کشوری تمرین کنیم که شبیه به آب و هوای جاکارتا باشد نه این طور نیست و نیازی به این شرایط وجود ندارد. سعی می‌کنیم در همین شهرهای ایران که ارتفاع بالایی داشته باشند تمرین کنیم. برنامه‌ریزی می‌کنیم تا مسابقه‌های آن‌ها را در سطح دریا داشته باشیم.

انتهای پیام

درباره ی kiyomars

مطلب پیشنهادی

امدادرسانی به سیل زدگان استان گلستان

به دنبال بارندگی های اخیر در استان گلستان، دو رودخانه گرگان رود که از شمال ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *